Kto i Co

Pytanie "czy wybrać firmę X, czy też Y?", jest nie tylko ciężkie, ale też niezmiernie istotne. Nieprawidłowa decyzja może pociągnąć za sobą spore koszty. I nie chodzi tu tylko o pieniądze, lecz przede wszystkim o czas. Obserwowanie, jak Twój czas przecieka Ci między palcami, nie przynosząc żadnych efektów, nie należy do przyjemnych doświadczeń.

Dlaczego Universe Of Memory?

Przygodę z tzw. przyspieszoną nauką zacząłem w wieku 20 lat, gdy w ręce wpadła mi pierwsza książka o technikach pamięciowych. Był to bodziec, o czym nie mogłem wtedy wiedzieć, który sprawił, że wyruszyłem na jedną z najbardziej fascynujących przygód swojego życia. Na podróż w głąb własnej pamięci i możliwości, jakie oferuje umiejętność szybkiej nauki.

Jakich możliwości zastanawiasz się zapewne? Oto niektóre z nich:

  • wygrałem Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Zapamiętywaniu organizowane przez Empik (2010)
  • ukończyłem informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Studia Podyplomowe z Tłumaczeń Przysięgłych na Uniwersytecie Wrocławskim
  • opanowałem 8 języków na zaawansowanych poziomach, ucząc 3 z nich (angielski, niemiecki, szwedzki) w małych i dużych szkołach językowych we Wrocławiu
  • współtworzyłem "Kompendium technik perswazyjnych" (praca zbiorowa pod redakcją Aleksandra Binsztoka)
  • założyłem jedną z najpopularniejszych stron o nauce języków oraz szybkiej nauce w "angielskich internetach". Strona zajęła odpowiednio 3 (2016) i 1 miejsce (2017) w najbardziej prestiżowym internetowym konkursie, organizowanym przez Bab.la, na najlepsze strony / blogi językowe
  • Pomagałem współtworzyć, jako tzw. "wielojęzyczny researcher", bestseller New York Times - Hustle: The Power to Charge Your Life with Money, Meaning, and Momentum
  • Nauczyłem się języka szwedzkiego do poziomu B2 w 3,5 miesiąca, aby dostać pracę w jednej z korporacji. Żeby było ciekawiej, zrobiłem to bez żadnych lekcji, czy kontaktu z innymi osobami, posługującymi się językiem szwedzkim
  • Opanowałęm język czeski w miesiąc do poziomu B2 oraz potwierdziłem to testem w szkole językowej. 
  • Nauczyłem osobę jednojęzyczną języka niemieckiego od zera do poziomu B2 w 5 miesięcy, a następnie potwierdziła ona swój wyczyn certyfikatem Instytutu Goethego (historia opisana tutaj).

​Nie jest to hołd, oddawany samemu sobie, czy też chwalenie się. Jest to dobry przykład tego, co można osiągnąć, gdy wiadomo, jak się uczyć.

I tu właśnie pojawia się problem, który prawdopodobnie dobrze już znasz - 99,9% osób nie ma pojęcia, jak skutecznie się uczyć, bądź też nauczać

No bo i skąd?

Nie jest to wiedza, która jest gdziekolwiek przekazywana. Nie posiadąją jej ani uczniowie, ani nauczyciele, ani też większość wykładowców. Czy ciężko więc się dziwić, że efektywność nauczania w szkołach językowych, czy też placówkach edukacyjnych jest taka niska?

Dlaczego moje systemy nauczania działają?

Nie ważne, czy mówimy o szkoleniach, seminariach czy też zajęciach indywidualnych - moim priorytetem jest pokazać Ci, jak się uczyć. Chcę, żebyś zrozumiał swoją pamięć. Zarówno jej silne, jak i słabe strony.

Dlaczego?

Metod nauki i nauczania są tysiące + 1. Dzień bez kolejnej "rewolucyjnej" techniki, jest dniem straconym. Niestety, ich jakość jest zazwyczaj porażająco niska. Wystarczy wspomnieć, że największe sieci szkół językowych w Polsce, za metodę rewolucyjną, uważają rozmawianie (zaiste przełom i rewolucja).

Dopiero, kiedy zrozumiesz podstawy funkcjonowania swojej pamięci, będziesz w stanie przeniknąć przez zasłonę pięknie brzmiących i napuszonych nazw i powiedzieć - "to (nie) działa, ponieważ ...".

Co więcej, nauka to przecież nie tylko skuteczne używanie pamięci!

Co z tworzeniem nawyków? Co z motywacją? Co z podtrzymywaniem koncentracji przez dłuższy czas? Co z zarządzaniem czasem?

Skuteczna nauka to sieć połączonych ze sobą umiejętności. W The Universe Of Memory uczę, jak rozwinąć każdą z nich, aby osiągać uprzednio nieosiągalne.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Po zaledwie paru tygodniach moi uczniowie są w stanie prowadzić proste rozmowy. Najlepsi potrafią, w przeciągu zaledwie 6-12 miesięcy, osiągnąć poziom B2 w wybranych przez siebie językach. I to mając tylko 1 godzinę zajęć tygodniowo!

Jak choćby Mateusz, który w 5 miesięcy nauczył się prawie 7 tysięcy słów, osiągając poziom B2/C1 i zdając certyfikat B2 Goethe-Institut (artykuł po angielsku o tym znajduje się tu). I co ciekawe, dokonał tego, mając zaledwie 2 godziny zajęć tygodniowo.

Jak te wyniki mają się do innych szkół językowych?

Oto przykładowy czas wymagany do osiągnięcia poziomu B2.

The Universe Of Memory (6-12 miesięcy / 1 h zajęc w tyg)
Inne szkoły językowe (48 miesięcy / 3 h zajęć w tyg)

Nie każdy oczywiście dokonuje takich niesamowitych rzeczy. Rezultaty będą zależały tylko i wyłącznie od Twojej determinacji oraz poświęconego czasu. Widoczną różnicą będzie natomiast tempo Twojego postępu, jeśli włożysz w naukę wysiłek !

Najlepszym dowodem na to jest to, że około 30% moich podopiecznych, uczy się ze mną już drugiego języka!​

Strona ta, oraz kursy, które proponuję, stworzone są, aby pomóc Ci na na nowo odkryć Twoje możliwości. Oczywiście, jeśli tylko jesteś gotowy zacząć własną przygodę i wyruszyć w głąb swojej pamięci!

Bartosz Czekała

The Universe Of Memory

Oto co mówią "bywalcy":

Bartek ma swój autorski system nauczania. Wprowadza nowatorskie rozwiązania, które pozwalają usystematyzować wiedzę i w aktywny sposób przyswajać nowe słownictwo, jak również używać je w codziennych rozmowach z obcokrajowcami.​

Marcela M.​

Osiągnięcia: przejście z poziomu A2 na B2/C1 w 12 miesięcy (j.angielski)

Cała opinia

Bartku, całkowicie zmieniłeś mnie jako człowieka, zmieniłeś moje podejście do nauki i "stety" zaraziłeś mnie pasją do języków!

Jan K.​

Osiągnięcia: opanowanie j.angielskiego i niemieckiego na poziomie C1 oraz rozpoczęcie nauki j.francuskiego.

Cała opinia

W samych zajęciach zaskakująca była dla mnie forma, lekcje są urozmaicane, co jakiś czas wprowadzane są nowe techniki, które ułatwiają mi dalszą naukę. Dostaję też szereg narzędzi, które sprawiają, że nie sposób się nie uczyć, bo za ich sprawą dzieję się to samoistnie, jakby naturalnie.

Natalia M.

Osiągnięcia:  wyjście po wielu latach z poziomu B2 (j.angielski)

Cała opinia

Przekonany? Sprawdź naszą ofertę!

Szkolenia / Seminiaria pamięciowe

Zajęcia indywidualne oraz grupowe

Szkolenia / Seminaria językowe