The Wizard Of Words – Systemy pamięciowe nauki języków obcych (trening podstawowy)

Nauka słownictwa jest zdecydowanie najważniejszą częścią procesu przyswajania języka obcego. W porównaniu z nią wszystkie inne kompetencje językowe schodzą na dalszy plan.

Możesz mieć nie najlepszy akcent, posługiwać się kiepską gramatyką, a i tak będziesz w stanie porozumieć się w większości sytuacji, jeśli tylko dysponujesz dużym zasobem słownictwa.

I tu właśnie leży problem - większość osób uczących się języka nie ma pojęcia, jak skutecznie przyswajać słownictwo.

Sam wiesz jak to jest. Przychodzisz do domu po pracy, łapiesz oddech i mówisz sobie pełen zapału: "Czas się trochę pouczyć!". Następnie siadasz przy biurku, niepewnie przyglądając się stercie materiałów do nauki.

Jest z czego wybierać! Do swojej dyspozycji masz 3 podręczniki, 40 kserówek, 2 zeszyty oraz pudełko fiszek. To oczywiście nie koniec. Ostatnio ściągnąłeś przecież dwie fantastyczne aplikacje!

Jednak mimo ogromu materiałów efekt jest zawsze ten sam. Skaczesz nieustannie pomiędzy jednym materiałem a drugim. Czujesz, jak z każdą minutą Twoje zapasy energii i zapał ulatują. Naukę kończysz z bólem głowy i ogólnym zniechęceniem.

Po pewnym czasie zaczynasz zapewne wmawiać sobie, że nie masz talentu do nauki języków.

Sytuacji nie pomaga też fakt, iż za każdym razem, gdy próbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie: "Jak się uczyć", natykasz się na sprzeczne informacje. Nauczyciel mówi jedno, ale przecież dopiero co w jakimś artykule przeczytałeś co innego! Można zwariować!

Co najgorsze, mimo stosowania różnych metod, słówka wciąż uciekają. Często łapiesz się podczas rozmowy na tym, że otwierasz usta, aby coś powiedzieć, lecz żadne słowa nie przychodzą Ci do głowy ...

Przecież dopiero wczoraj się ich uczyłeś!

I tu dochodzimy do sedna problemu.

Metod nauki słownictwa są setki, jeśli nie tysiące. Każda szkoła, nauczyciel, czy też aplikacja forsuję swoją własną koncepcję tego, jak powinna ona wyglądać. W tym całym chaosie niknie gdzieś jedna bardzo ważna informacja.

Zapamiętywanie słów to NAUKA. Nie jest to kwestia opinii, czy też preferencji!

Istnieje tysiące opracowań naukowych, dotyczących zapamiętywania informacji oraz skuteczności metod nauki języków. Co więcej, każdego dnia publikowane są nowe badania.

Czy większość nauczycieli/lektorów zadaje sobie trud, żeby je przeczytać? Oczywiście, że nie. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś spytać swojego lektora dlaczego poleca właśnie TĘ metodę, wiesz o czym mówię.

Właśnie dlatego stworzyłem szkolenie The Wizard Of Words. Jest to owoc mojej wieloletniej obsesji na punkcie pamięci oraz języków obcych.

Jest to również absolutnie unikalny kurs na rynku polskim. Łączy on w sobie najważniejsze elementy nauki o pamięci, językach, psychologii oraz produktywności.

Wszystko po to, abyś mógł uczyć się szybko i efektywnie!

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie?

Kurs dedykowany jest każdej osobie uczącej się języków obcych, niezależnie od jej obecnego poziomu, która chciałaby nauczyć się, jak błyskawicznie przyswajać słownictwo w oparciu o systemy pamięciowe.

A w szczególności tym, którzy:

 • utknęli na pewnym poziomie językowym i nie wiedzą, jak ruszyć dalej
 • chcą zaoszczędzić mnóstwo czasu, eliminując nieskuteczne metody nauki
 • uważają (niesłusznie), że mają kiepską pamięć lub nie mają "talentu" do nauki języków
 • potrzebują bardzo szerokiego zasobu słownictwa (np. specjalistycznego), lecz nie wiedzą, jak go utrzymać (tłumacze, lekarze, eksperci w swoich dziedzinach).
 • chcą szybko nauczyć się nowego języka, aby zdobyć nową pracę lub wyjechać za granicę

Nie jest ważne, ile języków znasz ani na jakim poziomie językowym obecnie jesteś - materiał omawiany jest w ten sposób, abyś mógł dostosować go do Twojej unikalnej sytuacji.

Co więcej, jest to szkolenie połączone z warsztatami. Możesz mieć więc absolutną pewność, że salę wykładową opuścisz nie tylko z wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

CZĘŚĆ 1 - PRZYGOTOWANIE

 • Narzędzia, czyli czego potrzeba, aby uczyć się słówek szybko

Wiele osób niesłusznie uważa, że potrzeba korzystać z szerokiego zakresu materiału, aby skutecznie się uczyć. Obalam ten szkodliwy mit oraz pokazuję, jak robić to przy pomocy zaledwie paru narzędzi.

 • Psychologia nauki dużej ilości słówek dziennie

Nauka nawet 30 słów dziennie nie musi być niczym strasznym, jeśi tylko odpowiednio do tego podejdziesz.

 • Ilość słów a poziomy znajomości języka

Nauka języków nie powinna przypominać błądzenia po omacku.Pokażę Ci ile potrzeba słów, abyś osiągnąć wybrany przez Ciebie poziom językowy.

 • Dobieranie właściwych słów do nauki

Można wybierać słowa na chybił trafił i przerabiać listy warzyw, jak to w wielu podręcznikach bywa, lecz po co? W tej części pokażę Ci, jak odpowiednio dobrać słownictwo, aby jak najszybciej przeskakiwać z poziomu na poziom.

 • Wybieranie konkretnych celów językowych w zależności od obecnego poziomu

Chcesz mieć pewność, że w przeciągu wybranego okresu opanujesz swój język docelowy na wybranym poziomie? Świetnie. W tej części dowiesz się, jak ustalać konkretne cele, aby zrealizować swoją wizję.

 • Hierarchia nauki języka - jak planować codzienną naukę

Często ciężko zdecydować, czym zająć się danego dnia. Słuchanie? A może czytanie? W tej części pokaże Ci, jak łatwo ustalać priorytety w nauce języka, aby wyłuskać, jak najwięcej z nawet małych ilości czasu (np. 20-30 min)

CZĘŚĆ 2 - PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

 • Optymalizacja nauki powtórek oraz narzędzia do jej automatyzacji

Jednym z głównych powodów, dla których słówka uciekają z pamięci, jest brak optymalizacji ich powtórek. W tej części nauczysz się, jak łatwo tego dokonać.

 • Najczęściej popełniane błędy w nauce słownictwa

Istnieje wiele błędów, które na pewno popełniasz przy nauce słownictwa. Zademonstruję najważniejsze z nich oraz pokażę Ci, że występują one w 99,9% dostępnych materiałów do nauki języków.

 • System pamięciowy EVA

System ten został stworzony z myślą, aby wyeliminować wszystkie najważniejsze błędy popełniane w nauce słownictwa. Pozwala on zapamiętać każde słowo, które sobie wymarzysz!

 • Nauka gramatyki z użyciem systemu EVA

System jest na tyle wszechstronny, że umożliwia również naukę gramatyki! W tej części dowiesz się, jak łatwo przeplatać naukę słownictwa z nauką gramatyki.

 • Samodzielne kontrolowanie poprawności zdań oraz wypowiedzi

Osoby uczące się języków często (co zrozumiałe) nie są w stanie stwierdzić, czy ich wypowiedzi są poprawne. Na treningu dowiesz się, jak raz na zawsze rozprawić się z tym problemem.

 • Praktyczne ćwiczenia z systemem EVA

Czymże jest teoria bez praktyki? W tej części przećwiczymy, jak sprawnie używać wcześniej omówione systemy.

 • Skuteczna nauka słownictwa z kontekstu

Dowiesz się tutaj , jak bez większego wysiłku czytać artykuły oraz książki w językach obcych.

 • Motywowanie się do wytężonej nauki

Wiesz jak wygląda typowe szkolenie - człowiek kończy je pełen entuzjazmu, po czym po tygodniu wraca do starych przyzwyczajeń. Z całą pewnością nie chcemy do tego dopuścić!

W tej części pokażę Ci, jak można zmusić się do bardzo wytężonej nauki oraz zaangażować w to bliskich. 

 • Q & A (pytania i odpowiedzi związane ze szkoleniem i nie tylko)

Czas zarezerwowany na jakiekolwiek pytania związane z kursem oraz szeroko pojętą nauką oraz produktywnością.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

 • Opanowanie materiału, który obejmuje szkolenie zagwarantuje Ci JASNOŚĆ.

Nauka języków nie powinna przypominać błądzenia po labiryncie. Niestety ten właśnie model nauczania forsuje większość placówek nauki. Ja proponuję Ci szczegółową mapę tegoż labiryntu, z uwzględnieniem najmniejszych nawet zakamarków. Po zakończeniu kursu będziesz wiedział, co dokładnie robić dzień po dniu, aby osiągnąć wybrany przez Ciebie poziom językowy, niezależnie od poziomu, od którego obecnie zaczynasz.

Co więcej, będziesz wiedział, jak zmienia się skuteczność różnego rodzaju metod (np. słuchania, czytania) w zależności od poziomu językowego. Pozwoli Ci to skutecznie priorytetyzować naukę. Omówienie najczęściej popełnianych błędów językowych popełnianych przy nauce słownictwa wyposaży Cię w "rentgen językowy".  W efekcie już zawsze będziesz w stanie, bez problemu, ocenić jakość proponowanych Ci materiałów językowych.

 • Nauczysz się jak ZARZĄDZAĆ CZASEM.

Wyścig z czasem, a właściwie jego nieustannym brakiem, nie musi być z góry skazany na porażkę. Pokażę Ci jak wycisnąć  jak najwięcej czasu z całego dnia.

 • Szkolenie to w znaczny sposób ZWIĘKSZY TWOJĄ NIEZALEŻNOŚĆ JĘZYKOWĄ.

Opanowanie omówionych na kursie metod w znacznym stopniu uniezależni Cię językowo. Pozwoli Ci to ograniczyć, lub lepiej wykorzystać, liczbę prywatnych lekcji oraz kupowanych przez Ciebie materiałów. Będziesz również w stanie kontrolować, w dużo większym niż dotychczas stopniu, poprawność tworzonych przez Ciebie zdań oraz wypowiedzi.

 • Metody omawiane na kursie pozwolą Ci również znacząco zwiększyć EFEKTYWNOŚĆ PRZYSWAJANIA SŁOWNICTWA.

Efektywne wykorzystywanie stworzonych przeze mnie systemów pomaga:

 • zapamiętywać w skuteczny sposób od 30-50 słów na godzinę
 • powtarzać nawet tysiące słów tygodniowo
 • wyeliminować problem zapominania. Nie ważne jest, jakie słowo będziesz mieć zamiar zapamiętać, nigdy już więcej nie ucieknie Ci z pamięci.
 • utrzymywać olbrzymi zasób słownictwa. Jest to szczególnie ważne dla osób, które z różnych powodów potrzebują posługiwać się językiem na bardzo wysokim poziomie.
 • błyskawicznie uczyć się słownictwa z artykułów oraz książek. Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twój obecny poziom jest obecnie za niski na czytanie.
 • Opanujesz niesamowicie skuteczny i zarazem prosty system MOTYWACJI.

Jeśli nie należysz do osób zdyscyplinowanych, zmusi Cię on do regularnej nauki. Jeśli natomiast jesteś osobą systematyczną, zmotywuje Cię on do jeszcze większego wysiłku.

 • Oraz co najważniejsze, poznane na szkoleniu metody pozwolą Ci zwiększyć PEWNOŚĆ SIEBIE.

Nie będziesz musiał już więcej reagować paniką na pytanie: "Do you speak English" (yes, but my English is not so happy, happy) czy też uciekać w popłochu na drugą stronę ulicy.

Większy zasób słownictwa pozwoli Ci na swobodne wypowiadanie się na różne tematy oraz spotęguje potrzebę rozmowy z obcokrajowcami!

Skąd wiem, że to działa?

Wspomniałem już, że szkolenie to jest propozycją unikalną na rynku polskim. I nie jest to ani trochę przesadą.

Składa się na to wiele czynników:

1) WSZYSTKIE OPRACOWANE PRZEZE MNIE METODY BAZUJĄ NA WYNIKACH BADAŃ NAUKOWYCH DOTYCZĄCYCH PAMIĘCI ORAZ NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH.

Nie ma tu miejsca na domysły i puste twierdzenia "działa bo działa", które notabene doprowadzają mnie do szału. 

W przeciągu ostatnich parunastu lat przeczytałem grubo ponad sto książek oraz setki badań naukowych dotyczących mózgu, pamięci oraz nauki (do tej pory czytam ich ponad 50 miesięcznie!). Służyły one jako podstawa do żmudnie przeprowadzanych przez mnie eksperymentów pamięciowych, których efektem są zawarte w tymże szkoleniu techniki.

2) GWARANTEM JEST MOJA WIEDZA ORAZ OSIĄGNIĘCIA.


 • opanowałem 8 języków na zaawansowanych poziomach, ucząc 3 z nich (angielski, niemiecki, szwedzki) w małych i dużych szkołach językowych we Wrocławiu
 • łączna liczba nauczonych przez mnie słów przekroczyła 100000 w kwietniu 2017 roku.
 • wygrałem Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Zapamiętywaniu organizowane przez Empik (2010)
 • nauczyłem się języka szwedzkiego do poziomu B2 w 3,5 miesiąca, aby dostać pracę w jednej z korporacji. Żeby było ciekawiej, zrobiłem to bez żadnych lekcji, czy kontaktu z innymi osobami, posługującymi się językiem szwedzkim
 • opanowałem język czeski w miesiąc do poziomu B2 oraz potwierdziłem to testem w szkole językowej.

Oczywiście możesz pomyśleć, że moje wyniki nie są jeszcze żadnym dowodem. W końcu zajmuje się szybką nauką od wielu lat - mam więc znaczącą przewagę nad innymi osobami, prawda? Co w takim razie ze "zwykłymi ludźmi", którzy nie mieli wcześniej żadnej styczności ze światem szybkiej nauki?

I oni osiągają fenomenalne rezultaty!

3) WYNIKI UCZESTNIKÓW SZKOLEŃ ORAZ KURSÓW.

Wśród moich uczniów znajduje się mnóstwo osób, które przy zaledwie jednej godzinie nauki tygodniowo, osiągnęli startując od zera poziom B2 w przeciągu niecałego roku. Jak choćby Mateusz, który nauczył się niemieckiego w 5 miesięcy i potwierdził to certyfikatem Instytutu Goethego (historia opisana tutaj).

Co z samymi uczestnikami szkolenia? Mogę powiedzieć z dumą, że sto procent z nich osiągnęło niesamowite rezultaty i zmieniło swój sposób nauki.

Oto małe zestawienie tempa i sposobów nauki niektórych uczestników szkolenia (dane zostały zaczerpnięte z ankiet przedszkoleniowych):

Ola W. - Przed szkoleniem uczyła się następująco: "Przez czytanie anglojęzycznych tekstów. Wypisuję nieznane mi słowa i je tłumaczę. Później często taką listę wieszam w widocznym miejscu.". Jej średnie tempo nauki słownictwa wynosiło wcześniej ok. 6 słówek dziennie. W ciągu 14 dnia od ukończenia szkolenia zdołała nauczyć się 511 nowych słów. co daje prawie 37 słów dziennie!!

Dorota S. - Przed szkoleniem słownictwa uczyła się z fiszek, a jej średnie tempo nauki słówek oscylowało wokół ... 0 z okazjonalnymi zrywami. W przeciągu 14 dni od ukończenia szkolenia udało jej się przerobić 397 słów!

Czy wszyscy osiągnęli takie rezultaty? Nie. Było też wiele osób osiągnęło skromniejsze wyniki, przerabiając w przeciągu 14 dni 30-70 słów. Są to jednak wyniki rewelacyjne same w sobie, ponieważ te same osoby przed szkoleniem w ogóle nie wiedziały, jak przyswajać słownictwo i tym samym w ogóle się nie uczyły!

Pamiętaj, że są to zaledwie przykłady. Jeśli tylko zechcesz, przy pomocy poznanych metod, będziesz mógł uczyć się nawet wielu tysięcy słów miesięcznie!

** Po szkoleniu uważnie śledzę liczbę słów przerabianych przez uczestników szkolenia!

Szkolenie objęte jest CHODZĄCĄ GWARANCJĄ

Bez cienia wątpliwości jednym z największych przejawów zaufania jest wręczenie pieniędzy, na które tak ciężko pracowałeś obcej osobie. 

 • Czy rzeczywiście nauczę się tego, co obiecują?  
 • Czy ta inwestycja się zwróci?

To zaledwie parę z pytań, które zadaje sobie każdy z nas przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji. Rozumiem to doskonale. Nikt nie chce czuć się jak skończony jeleń - wydać pieniądze i nie uzyskać praktycznie nic w zamian.

Sam rynek szkoleń nie pomaga w tych rozterkach i nie pomaga łagodzić uczucia strachu. Liczba firm, które udzielają jakiejkolwiek gwarancji na swoje szkolenia oscyluje w okolicy 0%.

Jednocześnie jestem absolutnie pewien, że materiały oraz metody, które opracowałem na przestrzeni ponad 10 lat zrewolucjonizują Twoją naukę.

Z tego powodu szkolenie to objęte jest bardzo prostą GWARANCJĄ, którą nazywam CHODZĄCĄ GWARANCJĄ.

Zasada działania jest bardzo prosta.

Zarejestruj się na wybrane przez Ciebie szkolenie oraz przyjdź z uśmiechem gotowy chłonąć wiedzę. Jeśli w trakcie szkolenia zauważysz, że uśmiech zaczyna powoli mętnieć i ustępuje miejsca rozczarowaniu to po prostu weź swoje rzeczy i wyjdź najpóźniej do połowy szkolenia. Żadnych pytań, żadnych pretensji. Po przyjściu do domu wyślij mi mejla z prośbą o zwrot pieniędzy i tyle. Zostanie Ci zwrócona cała kwota szkolenia - koszty kateringu, co zazwyczaj waha się w okolicach 20 zł.

Innymi słowy:

 1. przyjdź na szkolenie
 2. jeśli poczujesz się rozczarowany wyjdź najpóźniej do połowy szkolenia
 3. wyślij mejla z prośbą o zwrot pieniędzy
 4. pieniądze zostaną zwrócone minus koszty kateringu

Tylko tyle i aż tyle.

Co mówią ludzie?

Oto niektóre z opinii uczestników szkolenia:

Na szkolenie trafiłam dzięki mojemu koledze z pracy. Wiele razy słyszałam o „nowoczesnych metodach nauki”, ale jakoś nigdy nie byłam do nich specjalnie przekonana. Ze szkoły wyniosłam podejście, że swoje trzeba odsiedzieć, aby wkuć potrzebne zagadnienia, czy to z języków obcych czy innych przedmiotów. Mimo że przed kursem nie byłam przekonana do metod Bartka, zmieniłam zdanie już po kilkunastu minutach szkolenia. Metody te są proste w użyciu i co ważne w dzisiejszych czasach – nie są czasochłonne.

Dotychczas uczyłam się języków poprzez czytanie tekstów, słuchaniu „słuchanek”, wypisywanie słów niezrozumiałych i tłumaczenie ich. Następnie listę słówek wkuwałam. Jak można się domyślić, pamiętałam je tylko przez kilka dni, potem ulatywały z głowy. Jednak stosując metody poznane na szkoleniu już po tygodniu widziałam ogromną różnicę – słówka nie ulatują, tylko dość wygodnie lokują się w mojej głowie.

Mimo że na chwilę obecną poświęcam dziennie jakieś 20 min na naukę, to widzę, że nauczyłam się więcej niż w ciągu ostatniego miesiąca, chodząc na zwykłe zajęcia językowe. Początki nie były łatwe, bo jednak trudno zmienić nawyki dotyczące sposobów nauki, ale już zdążyłam się przekonać, że warto. Szkolenie polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy twierdzą, że już dla nich za późno na naukę nowego języka. Metody Bartka pokazują, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Ocena szkolenia: 10/10

- Anita Św.

"Kurs oceniam na 10/10, za to, że zmienił moje postrzeganie sposobu nauki języków. Materiał był ciekawy, poparty badaniami, więc wiarygodny, prowadzący był sympatyczny, rzeczowy, dysponował odpowiednią wiedzą i umiejętnością przekazania jej (co nie zawsze idzie w parze), grupa była odpowiedniej wielkości, przerwy w dobrych momentach. Jedyne co bym zmieniła, to jednak rzutnik, (dopis: były z nim kłopoty techniczne :)"

Ocena szkolenia: 10/10

- Agata Ś.

Czy wiedza wyniesiona z kursy wpłynęła na zmianę Twojego sposobu nauki języków obcych? Jeśli tak w jaki sposób?

Zdecydowanie tak. Dzięki wiedzy ze szkolenia uczę się angielskiego codziennie. Wcześniej nie umiałam się do tego zmobilizować. Podoba  mi się to, że to czego potrzebuję się nauczyć znajduje się w jednym miejscu. Program sam wie kiedy co powinnam sobie powtórzyć. Przez to czuję się jakby odciążona i nauka staje się bardziej zabawą niż narzuconym sobie obowiązkiem.

Ocena szkolenia: 10/10

- Aleksandra W.

Czy wiedza wyniesiona z kursy wpłynęła na zmianę Twojego sposobu nauki języków obcych? Jeśli tak w jaki sposób?

Tak, teraz wiem z jakich niewłaściwych metod nauki korzystałam i co muszę robić, żeby efekty i skuteczność były zdecydowanie większe,

Ocena szkolenia: 10/10

- Dorota S.

FAQ czyli często zadawane pytania

Co jeśli już wiem, jak się uczyć?

Dlaczego nie uczą tego na uczelniach, w szkołach językowych, itd?

Czy nie mogę wyczytać tego sam w książkach / na blogach, itd.?

Co jeśli mam mało czasu?

Co powienem wziąć ze sobą?

Czy przewidziane są jakieś napoje oraz jedzenie?

Jak długo trwa szkolenie?

Ile czasu powinienem przeznaczyć tygodniowo na naukę, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty?

Czy mogę liczyć na pomoc po zakończeniu szkolenia?

Na czym polega kurs The Wizard of Words 2?

Pomyśl, ile dziesiątek, czy też setek godzin, zmarnowałeś do tej pory na nieskuteczna naukę. Czasu, który mogłeś poświęcić rodzinie, znajomym czy też innym zainteresowaniom. Pomyśl, ile pieniędzy pochłonęły fiszki, szkoły językowe, czy też inne cuda, które nie przyniosły prawie żadnych efektów. 

Inwestycja w szkolenie The Wizard Of Words to inwestycja w spokój umysłu. To drogowskaz, który w prosty i skuteczny sposób doprowadzi CIę do wybranego przez Ciebie celu.

Czas płynie nieubłaganie. Różnicą między podjęciem decyzji teraz, a odwlekaniem jej pół róku, czy też rok, może być płynne opanowanie języka. Nikomu nie życzę obudzenia się pewnego dnia z gorzkim wyrzutem skierowanym do samego siebie, "Było się wziąć za języki wcześniej, kolejna oferta uciekła ....".

Bartosz Czekała


>