Karboksyterapia, mezoterapia, terapia osoczem bogatopłytkowym kontra przeszczep

By Bartek Czekała

Nie możesz wyświetlić tej lekcji, ponieważ nie jesteś zalogowany.
 • Mateusz Slodziak pisze:

  Zastanawiam się nad porównaniem kosztów i ilości pracy do włożenia pomiędzy przeszczepem a metodami o których piszesz w module 3. Jeśli polecany przez Ciebie środek z adenozyną kosztuje 200PLN, szampon 30-40pln do tego koszt lampy oraz urządzeń do igłowania. Jeśli do tego dodamy ewentualne suplementy typu witamina D, kolagen to roczny koszt terapii wyjdzie nam pod 3000 PLN. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że na wszystkie te metody musimy poświęcić czas i stosować bez przerwy (bo efekty znikną) to czy przeszczep nie wydaje się faworytem w wyścigu?

  • To iluzoryczna logika niestety. Pewnie, ze koszty sie nawarstwiaja, ale musisz wziac pod uwage pare dodatkowych informacji:

   1) Nie wszystkie wlosy po przeszczepie sie przyjma.
   2) To ze sa one drastycznie mniej wrazliwe na dzialanie androgenow nie oznacza, ze czesciowo nie wypadna o usob z predyspocyzjami.
   3) Przeszczepy zaslaniaja OBECNIE klopotliwe obszary skory glowy. Z czasem moze sie okazac, ze zaczna wypadac wlosy w okolicy obszaru z przeszczepem, co prowadzi to bardzo nieestetycznego wygladu.
   4) Z powyzszego powodu prawie nigdy nie jest tak, ze trycholog chirurug po przeszczepie powie Ci „YOLO, rob co chcesz”. Dostajesz najczęściej Minoxidil i Finasterid, jako czynniki zwiekszajace szanse przyjecia sie przeszczepu, jak i ochrony wlosow, ktore do tej pory nie sprawialy problemow. A mam nadzieje, ze kazdy zrozumie po przerobieniu kursu, ze nie jest to podejscie optymalne.

   Mam nadzieje, ze ciut to rozjasnia, dlaczego przeszczepy to nie jest unikalne rozwiazanie. Oczywiscie dochodza dla wielu osob kwestie finansowe. Latwiej wysuplac 200 zl miesiecznie niz jednoroazowo 20k.

 • Mateusz Slodziak pisze:

  Dziękuję Bartku, to bardzo cenne informacje dla mnie.

 • >