"Chcę się uczyć, ale czuję, jakby mój umysł był sparaliżowany…"

Niezliczoną ilość razy słyszałem: "Chciałbym mieć Twoją pamięć. To prawdziwy dar." Takie komentarze najczęściej pochodzą od ludzi, którzy mnie nie znają. Dla wielu osób dobra pamięć to coś, co albo masz, albo nie. To jeden z tych nieznośnych, uporczywych mitów, które po prostu nie chcą zniknąć z powszechnej świadomości.


Rozumiem. Niewiele osób wie, że za procesem zdobywania wiedzy kryje się nauka i że istnieją tysiące prac na ten temat. Szybkie uczenie się to coś, co każdy może opanować, a nie boski dar. I nie jest to jakaś tam sobie przypadkowa umiejętność, jak np. wyplatanie koszy albo żonglowanie szynszylami.

 


Wiedza o tym jak się uczyć to najważniejsza umiejętność, którą możesz opanować w swoim życiu.To różnica między możliwością prowadzenia bogatego, kreatywnego i sensownego życia, a próbą przetrwania z dnia na dzień. To także jedyne narzędzie, które sprawi, że będziesz naprawdę gotowy stawić czoła światu, w którym żyjemy.Dlaczego powinieneś opanować sztukę uczenia się?

(1) Stale zmieniający się rynek pracy

Według przewidywań US Department of Labor dzieci w liceum będą zajmowały od 10 do 14 różnych stanowisk pracy przed ukończeniem czterdziestki, a 65 procent dzieci będących obecnie w podstawówkach podejmie pracę na stanowiskach, które nie zostały jeszcze wynalezione.


Co więcej, w raporcie McKinsey Global Institute z listopada 2017 r., w którym przeanalizowano około 800 zawodów w 46 krajach, oszacowano, że od 400 do 800 milionów miejsc pracy może zostać utraconych z powodu zrobotyzowanej automatyzacji do 2030 r. W świetle przewidywań, wielokrotnie powtarzający się dowcip "zabrali nam pracę!" z kreskówki South Park nabiera znacznie bardziej złowieszczego wydźwięku.

(2) Coraz większa konkurencja

Globalizacja jest świetna, ale ma swoją ciemną stronę - coraz większą konkurencję. Otwarcie krajów takich jak Indie, Chiny i Rosja oznacza, że ich obywatele mogą oferować swoje usługi łatwiej i taniej niż kiedykolwiek wcześniej. Jedynym sposobem, aby naprawdę się wyróżnić, jest zdobycie niezrównanej wiedzy.


Futurysta Alvin Toffler trafnie wyjaśnił tę nową rzeczywistość: "Analfabetami w przyszłości nie będą ludzie nieumiejący czytać, ale tacy, którzy nie potrafią się uczyć, oduczyć i ponownie nauczyć".

(3) Żyj na własnych warunkach

Sukces w pracy jest niewątpliwie ważny. Jednak korzyści płynące z umiejętności szybkiego i aktywnego uczenia się na tym się nie kończą. Ta umiejętność daje również nieograniczoną swobodę życia na własnych warunkach. Docenisz to szczególnie, gdy spojrzysz na listę rzeczy, których żałowali pacjenci na łożu śmierci.

 • Żałuję, że nie miałem odwagi, by żyć własnym życiem, a nie życiem, którego oczekiwali ode mnie inni.
 • Żałuję, że nie wybrałem pracy, która miałaby większe znaczenie.
 • Żałuję, że nie zrealizowałem swoich marzeń.
 • Żałuję, że nie skupiłem się bardziej na edukacji, nawet w niepełnym wymiarze godzin.
 • Żałuję, że nie miałem wystarczającej wiary w siebie.
 • Żałuję, że nie nauczyłem swoich dzieci więcej rzeczy.
 • Żałuję, że nie uzyskałem tego stopnia naukowego.
 • Żałuję, że nie wykazałem w życiu więcej inicjatywy.


Jednak nie musisz szukać aż tak daleko, aby zobaczyć, że te żale pojawiają się znacznie wcześniej w życiu. Oto kilka przykładów, które można znaleźć w całym internecie.

 • Zaczynam nową, pełną wyzwań pracę i nie wiem, czy dam radę.
 • Żałuję, że spędziłem tyle czasu na gromadzeniu materialnego gówna, które uważałem za istotne.
 • Żałuję, że nie spędziłem lat studiów na rozwijaniu umiejętności zawodowych, zamiast oczekiwać, że sam dyplom wystarczy.Czy widzisz tu wspólny motyw? Wszystkie te bolączki są bezpośrednio związane z Twoją zdolnością do uczenia się. To ironia losu, jeśli się nad tym zastanowić. Mamy dostęp do największej bazy danych w historii naszego świata (tj. Internetu), ale bardziej niż kiedykolwiek zmagamy się próbując nauczyć się choćby jej maleńkiej części.


Dlaczego?

Nie z powodu braku motywacji. Każdy ma swoje powody, by się uczyć - pieniądze, pasję, sławę, uwielbienie. Nie ma tu złych odpowiedzi, o ile "to coś" Cię nakręca.Prawdziwym problemem jest brak rezultatów. Jak długo będziesz w stanie pracować nie widząc żadnych efektów, zanim zgaśnie w Tobie ostatnia iskra entuzjazmu?

Przygnębiający cykl uczenia się


Zawsze zaczynasz naukę pełen entuzjazmu. W głowie masz wizje Twojego przyszłego sukcesu i wszystkich związanych z nim korzyści. Zaczynasz ciężko pracować. W miarę upływu dni zauważasz, że nawet jeśli poświęcasz dużo czasu na naukę, niewiele wiedzy zostaje w Twojej głowie.


Nadchodzi zniechęcenie. Czujesz ukłucie rozczarowania. "Co jest ze mną nie tak? Dlaczego nie jestem w stanie zapamiętać więcej mimo tego całego wysiłku i wylanego potu?!" Próbujesz uciszyć tego wewnętrznego krytyka i obiecujesz sobie, że będziesz pracować jeszcze ciężej. Po kilku tygodniach Twoja motywacja rozpada się na setki kawałków.

 


Zaczynasz myśleć, że nie jesteś stworzony do nauki, a to prowadzi do 50 odcieni racjonalizacji. • Mam już 36 lat i jestem za stara, żeby się uczyć. Najlepiej od razu mnie zakopcie! I żadnych cholernych goździków na górze!
 • Moje ręce są za małe, żeby trzymać książki.
 • Inteligencja jest z góry ustalona, nic nie mogę na to poradzić. Inni są po prostu mądrzejsi.
 • Jestem Skorpionem, a Skorpiony są z natury odporne na naukę.


Choć brzmi to przerażająco, jest to całkowicie naturalne.

Bądźmy szczerzy — ile razy możesz ponieść porażkę, zanim się złamiesz? Do stu beczek rumu, pomyśl o ostatniej przeczytanej książce i zobacz, czy pamiętasz z niej więcej niż kilka faktów. Jeśli tak wygląda nauka, to nic dziwnego, że ludzie się poddają.

Jeden z moich czytelników podsumował to doskonale:


„Kiedy idę z kimś na kurs, uczę się i uczę, a kiedy przyjdzie czas na sprawdzenie wiedzy lub rozmowę na jakiś temat, inni uczniowie wykażą się lepszym zrozumieniem i wiedzą ... i to przekłada się na to, że czuję, że albo:  „Jestem głupi" lub „Nie jestem w stanie się uczyć”, lub „Inni są mądrzejsi ode mnie”, „Inni potrafią, a ja nie potrafię". Teraz kiedy zabieram się za nowe projekty, zawsze myślę o porażkach z przeszłości, co kończy się tak, że spodziewam się porażki, co z kolei sprawia, że nie wkładam wysiłku w to, co robię”.Podczas gdy większość zmaga się z przygnębiającym cyklem uczenia się, inna grupa uczniów zmaga się z innym problemem.

Tyle do nauczenia, a tak mało czasu!

Jednym z moich największych problemów jest to, że chcę nauczyć się wielu umiejętności w bardzo krótkim czasie, co sprawa, że jestem sfrustrowany procesem nauki. Rozumiem, że oznacza to brak koncentracji. Jednak niezwykle trudno jest mi zdecydować, od której umiejętności mam zacząć, ponieważ wszystkie te umiejętności są dla mnie ważne. Innymi słowy, bardzo trudno jest mi porzucić jakąkolwiek umiejętność, którą chcę posiąść.

Często czuję, że jest tak wiele książek i rzeczy do przeczytania, a tak mało czasu!"

Czuję wstyd, że nie nauczyłam się tych umiejętności, które są dla mnie bardzo ważne. Czuję się sfrustrowana, że nie będę w stanie nauczyć się ich wszystkich."


Uwielbiam takie komentarze, ponieważ pokazują dogłębne zrozumienie tego, jak ważna jest wiedza o tym, jak się uczyć. Życie może być o wiele bogatsze, gdy staniesz się osobą o wielu umiejętnościach i talentach. Nagle możesz stawić czoła każdej dziedzinie, którą się pasjonujesz, i wykorzystać ją do ulepszenia każdego aspektu swojego życia. I naprawdę mam tu na myśli KAŻDY aspektKoszty, jakie wiążą się z niezdolnością do uczenia się, są niezwykle wysokie, mimo że niewidoczne na pierwszy rzut oka.Ukryte koszty, jakie ponosisz, jeśli nie posiadasz umiejętności skutecznego uczenia się
1


Problemy z pewnością siebie

"Jak mogę pozbyć się wrażenia, że jestem zbyt głupi, żeby się czegoś nauczyć?"


Wszyscy od czasu do czasu ponosimy porażki. Większość z nas nauczyła się, jak sobie z tym radzić i iść dalej. Problem polega na tym, że po zbyt wielu niepowodzeniach Twoje upokorzenie może przekroczyć punkt, zza którego nie ma już powrotu. Prowadzi to do całkowitego unikania nauki i ucieczki w kierunku różnych form bezmyślnej rozrywki.

2


Stracone możliwości

To prawda, że za każdym rogiem czeka nowa szansa. Niestety, w większości przypadków albo nie mamy wystarczającej wiedzy, aby ją dostrzec, albo brakuje nam umiejętności, więc tracimy tę wyjątkową okazję.


Może to być coś tak prozaicznego, jak brak awansu, ponieważ nie wiedziałeś wystarczająco dużo, tym samym to Stefan dostał Twoją wymarzoną pracę. Teraz spędzasz wieczory popijając wino i z goryczą powtarzając sobie w myślach: „Wal się, Stefan!”.

3


Zmarnowane pieniądze

Inwestowanie w swoją edukację jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Wszystkie te książki i kursy z pewnością mogą pomóc Twojej karierze. Problem polega na tym, że jeśli nie możesz zachować zawartych w nich informacji w pamięci, po prostu wyrzucasz pieniądze w błoto.


Wiele sposobów na porażkę

Smutne jest, że cała ta bezradność i frustracja to nie Twoja wina - to wina metod nauki, z których korzystałeś do tej pory. Bo niby, gdzie miałeś się ich nauczyć?1. Style uczenia się

System edukacji zawiódł i wciąż zawodzi nas wszystkich pod tym względem. Ta umiejętność nie występuje w żadnym programie nauczania. Co więcej, większość nauczycieli i wykładowców nawet nie zadaje sobie trudu, aby aktualizować swoje metody nauczania. Badanie McDonalda wykazało, że teorię stylów uczenia się poparło 93% społeczeństwa i 76% nauczycieli. Dlaczego jest to przerażające? Ponieważ ta teoria nigdy nie została potwierdzona. Co gorsza, była wielokrotnie obalana przez dziesiątki różnych badań. To tylko jeden z przykładów tego, jak głupie, ale powszechnie akceptowane metody utrudniają naukę.


2. "Mindfulness" i inne głupoty

Wiele osób, napędzanych frustracją, szuka pomocy na edukacyjnych stronach internetowych i blogach próbując znaleźć sposoby na walkę ze swoim zapominalstwem. Najczęściej atakują ich głupie artykuły wyjaśniające, dlaczego żucie gumy, picie kawy, jedzenie jagód, "mindfulness" czy medytacja są najlepszym sposobem na poprawę pamięci. Zanim się obejrzysz, a będziesz próbować utrzymać pozycję lotosu, jednocześnie walcząc z uporczywą biegunką.


3. Mnemotechniki


Następny przystanek to zazwyczaj mnemotechniki. Jeśli kiedykolwiek przeczytałeś choćby kilka popularnych stron poświęconych pamięci, możesz odnieść wrażenie, że wszyscy przeczytali te same 5 klasycznych książek o mnemotechnikach. Odpowiedzią na wszystko jest pałac pamięci, metoda Loci i tak dalej. Sprzedają Ci piękne wizje zapamiętywania setek informacji w ciągu kilku dni.


Wygląda na to, że nikt nie porusza niewygodnej kwestii — dlaczego Ci ludzie rzadko posiadają inne umiejętności niż posługiwanie się tym metodami? Czy nie byłoby im niezwykle łatwo opanować 5 dziedzin wiedzy i 5 języków w ciągu 2-3 lat? Byłoby, gdyby rzeczywiście działały, tak jak są reklamowane. Niestety, w długiej perspektywie. mnemotechniki rozczarowują Wszystko, co robią, to chwilowe zwiększenie możliwości Twojej pamięci krótkotrwałej. Jednak bez odpowiedniego kodowania wiedzy i innych strategii, wszystkie te informacje znikną w ciągu kilku tygodni.Co zabawne, nawet wiele osób niespecjalizujących się w tej dziedzinie potrafi zauważyć inne absurdy związane z mnemotechnikami. Oto niektóre komentarze z Amazona dotyczące niezwykle popularnej książki mnemonicznej „Jak zostałem geniuszem pamięci. O sztuce i technice zapamiętywania" (ang. „Moonwalking with Einstein. The Art and Science of Remembering Everything”):"Mimo wszystkich interesujących badań i dyskusji na temat pamięci w tej książce, autor nie odwołuje się do prawdziwego, fundamentalnego problemu z technikami mnemonicznymi, a mianowicie tego, że przeceniają one wagę zapamiętywania nieprzetworzonych informacji i zapominają o znaczeniu przypominania ich sobie we właściwym czasie. O ile nie jesteś wędrownym pieśniarzem lub nie mieszkasz w klasztorze z IX wieku, zapamiętywanie ciągów informacji nie jest tak naprawdę ważne. Liczy się to, że pamiętasz o tym, o czym musisz pamiętać we właściwym czasie i wiesz, jak jest to umiejscowione względem innych, powiązanych informacji."

"W ten sam sposób, w jaki wielokrotne wykonywanie testów IQ poprawia wyniki tylko w testach IQ, mistrzowie zapamiętywania wydają się biegli tylko w swoich wyspecjalizowanych dziedzinach zapamiętywania, ponownie stając się zwykłymi ludźmi, kiedy otrzymują do zapamiętania informacje w nieprzewidzianych formatach."

"Zamiast wykonywać ciężką pracę polegającą na prawdziwym myśleniu (świadomym porównywaniu jednej rzeczy z drugą, dostrzeganiu istotnych podobieństw i opracowywaniu z nich nowych abstrakcji), uczestnicy zawodów w zapamiętywaniu angażują się w przerażającą inwersję myślenia. Tworzą fałszywe wspomnienia bezsensownych wydarzeń (patrz tytuł), aby chwilowo przypomnieć sobie wymyślone przez kogoś ciekawostki. Nawet po przeczytaniu książki nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby spędzić rok, a nawet tydzień, próbując to zrobić."


Do licha, możesz nawet znaleźć badania, które pokazują, jak ograniczone są te rzekome korzyści związane z pamięcią:


Kiedy mistrzowie mnemotechnik zostają oszukani - bo powiedziano im, że nie będą sprawdzani z listy słów, a potem mimo to zostają przepytani przez naukowców  - nie radzą sobie dużo lepiej niż przeciętne osoby".4. Umiejętności dekonstruowania


Nawet bardziej zaawansowane porady, takie jak „dekonstruowanie umiejętności”, rzadko są przydatne same w sobie.  W porządku, znasz już "składowe" danej umiejętności. I co dalej? Jak masz je zapamiętać? Kiedy masz ćwiczyć i jak długo? To jak szaleńcza wędrówka w głąb króliczej nory.


Ta lista ciągnie się w nieskończoność. Wspólną cechą wszystkich tych bezwartościowych strategii jest to, że odwracają Twoją uwagę od tego, czym naprawdę jest prawdziwa nauka.

Prawdziwa nauka

W zdobywaniu wiedzy nie chodzi tylko o zapamiętywanie. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie w wielu mejlach, które codziennie otrzymuję:


"Ciągle tkwię w fazie poszukiwania informacji, bez rzeczywistego zastosowania wiedzy, mam poczucie spełnienia tylko dzięki temu, że "wiem" o informacji. Jakie jest właściwe podejście do rozwiązania skomplikowanego problemu?! Jak można zdecydować o tym, jak wykorzystać informacje, jak je rozplątać lub zbudować kreatywne rozwiązanie? Mam tu na myśli Leonardo da Vinci, Carla Friedricha Gaussa, Leonharda Eulear, Ramanujana i innych podobnych. Powiedz mi, jak oni to robią i nie zwalaj tego na "geniusz", bo w niego nie wierzę."

Nie chodzi (tylko) o zapamiętywanie


Większość podręczników i kursów poświęconych pamięci skupia się na bardzo wąskiej części procesu uczenia się — zapamiętywaniu. Pokażą Ci, jak bezmyślnie wyrzucać z siebie przypadkowe definicje, dzięki mnemonikom lub nijakim fiszkom. Oszczędzę Ci suspensu - to nie jest prawdziwa nauka.


Prawdziwa nauka obejmuje nie tylko zapamiętywanie, ale także głębokie zrozumienie tematu i umiejętność zastosowania go do rozwiązywania różnych problemów. Co więcej, obejmuje również mentalne aspekty tego procesu. Chodzi o to, aby przykładowo wiedzieć, jak przekształcić swoje otoczenie i akceptować negatywne informacje zwrotne.

 

Prawdziwa nauka jest trwała, niemal niezmienna. 


 

Jeśli naprawdę pojmiesz jakiś koncept, pozostanie on z Tobą przez lata, a nawet do końca życia. To dlatego, że sieć informacyjna w Twojej głowie będzie tak gęsta, że będzie przypominać dywan. Ta spójność zagwarantuje, że nawet w przypadku nieprzewidzianych przerw w nauce, Twoja wiedza nie wyparuje w ciągu kilku dni lub tygodni. Prawdziwa nauka nie jest łatwa, ale efekt jest warty swojej ceny.

Jak wygląda życie z lepszą pamięcią

Wyobraź sobie siebie za 3 miesiące, siadasz przy biurku, robisz sobie dobrą kawę i zaczynasz się uczyć. Ale tym razem jest inaczej, perspektywa nauki nie wytrąca Cię z równowagi. Nie traktujesz tej czynności jako odpowiednika leczenia kanałowego z pocałunkiem w czoło jako znieczuleniem.


Zamiast tego odczuwasz to przyjemne, ciepłe uczucie w żołądku, prawie tak, jakbyś znowu był dzieckiem, kiedy nauka była zabawna. Kiedy odkrywanie czegoś nowego każdego dnia napełniało Cię ekscytacją.


Czy możesz sobie wyobrazić, jaką czułbyś wtedy pewność? Każda książka byłaby obietnicą potencjalnego rozwiązania Twoich problemów lub źródłem inspiracji dla Twoich przyszłych dzieł. Każdy projekt byłby wykonalny. Byłbyś w stanie wszystko udoskonalić. Informacje, zamiast tworzyć abstrakcyjną plamę nicości, zaczęłyby mieć sens i łączyć się we wzory

Byłaby to różnica między byciem nieustannie uczuciem przerażonym i onieśmielonym każdym nowym zadaniem a staniem się osobą, odpowiednią do wykonania danego zadania, a także podziwianą i docenianą za umiejętności i wiedzę.

Zamiast zapominać 95% treści każdej przeczytanej książki, zachowałbyś z niej tyle, ile chcesz. Mając tego rodzaju wiedzę, mógłbyś stać się wziętym ekspertem lub autorem. Co najważniejsze, byłby to świat, w którym możesz być kim chcesz i robić, co chcesz. Mógłbyś, jeśli tak zdecydujesz, odkrywać siebie na nowo co kilka miesięcy.


Gdybyś nie lubił swojej pracy, po prostu byś ją rzucił. Gdybyś chciał awansować, szybko opanowałbyś nową umiejętność, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Nawet gdybyś postanowił zająć się stolarstwem w ramach hobby, byłoby to w pełni możliwe.


Najlepsze jest to, że dzięki odpowiedniemu systemowi nauki z czasem możesz stać się tylko lepszy. Im więcej wiesz, tym szybciej Twoja wiedza zaczyna się rozszerzać.


Wiem, że brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ale tak wygląda życie bez ciągłego zapominania. Skąd to wiem?

Mój typowy tydzień

Doświadczam tego każdego dnia na własnej skórze. W trakcie mojego typowego tygodnia uczę trzech z ośmiu języków, które znam (angielskiego, niemieckiego i szwedzkiego), udzielam konsultacji dla specjalistów z różnych branż w zakresie poprawy pamięci, produktywności i rozwiązywania problemów


Mimo, że posiadam tytuł magistra z Informatyki i Ekonometrii, jestem również certyfikowanym dietetykiem, trenerem personalnym i trychologiem. Udzielam konsultacji w zakresie różnych problemów zdrowotnych, łysienia androgenowego, stłuszczenia wątroby, reumatologicznego zapalenia stawów itp.

Ponadto w ciągu kilku lat stworzyłem bardzo popularną stronę internetową poświęconą nauce języków i poprawie pamięci. Wymagało to ode mnie zdobycia wiedzy odnośnie SEO (Search engine Optimization),, copywritingu, marketingu treści (ang. content marketing), pisania, budowania grona odbiorców, itp.


Dodatkowo aktywnie inwestuję — od krótkoterminowych spekulacji po inwestycje długoterminowe. To umiejętność, której nauczyłem się głównie dzięki zapamiętywaniu ton artykułów i przemówień w Internecie oraz dwóch książek. Zdobycie tej umiejętności kosztowało mnie całe 50 złotych, a stopa zwrotu, jaką przynosi co roku jest niezwykle wysoka.


To dziesiątki umiejętności, które większość ludzi uznałaby za niemożliwe do opanowania nawet w przyzwoitym stopniu. Mówimy o dziesiątkach tysiącach informacji, z których jestem zmuszony korzystać każdego dnia.

 


To świat, w którym żyję — świat, w którym informacje nie wyparowują wkrótce po tym, jak skończę czytać.

Co mówią studenci EI:

Zdałem 5 certyfikatów Agile, dostałem podwyżkę i wiele więcej

Genialny kurs! Wcześniej brałem udział w wielu innych, ale nie wyniosłem z nich zbyt dużo. Problem zawsze polegał na tym, że chociaż jakaś nowa wiedza „przyszła” do mnie, nie wiedziałem, jak jej użyć i oczywiście, w rezultacie zapomniałem ją. To, czego doświadczyłem w Experts Incubator, nie może być porównane z żadnym innym kursem. Dzięki niemu w końcu nauczyłem się, jak się uczyć i zacząłem czerpać ogromne korzyści zamiast wkuwać i zapominać o tym, czego się nauczyłem 2 tygodnie później


PRZECZYTAJ CAŁĄ OPINIĘ

Genialny kurs! Wcześniej brałem udział w wielu innych, ale nie wyniosłem z nich zbyt dużo. Problem zawsze polegał na tym, że chociaż jakaś nowa wiedza „przyszła” do mnie, nie wiedziałem, jak jej użyć i oczywiście, w rezultacie zapomniałem o niej. To, czego doświadczyłem w Experts Incubator, nie może być porównane z żadnym innym kursem. Dzięki niemu w końcu nauczyłem się, jak się uczyć i zacząłem czerpać ogromne korzyści, zamiast wkuwać i zapominać o tym, czego się nauczyłem 2 tygodnie później


Dzięki technikom i metodom nauki zastosowanym w kursie udało mi się:


 • zbudować (proces wciąż trwa) ogromną bazę wiedzy z wielu dziedzin (języki obce, agile, medycyna, inwestycje, prawo),
 • zdać 5 certyfikatów Agile,
 • ukończyć kurs Akademii Zarządzania Projektami z doskonałym wynikiem egzaminu,
 • efektywnie zarządzać własnym czasem i odizolować się od wszystkiego, co nie jest dla mnie istotne,
 • wyjątkowo dobrze przygotować się do rozmów rekrutacyjnych (wliczając w to zmianę pracy z wysoką podwyżką),
 • przygotować solidne podstawy do nauki każdej dziedziny wiedzy w przyszłości.


To nie jest tak, że wszystko jest podane na tacy - kurs zawiera ogromny zakres materiałów, dużo zadań do wykonania w trakcie, więc to zdecydowanie niesamowita przygoda na kilka dłuższych tygodni.


Czy warto? Absolutnie!

JAN KOWAL  //  MENADŻER PROJEKTU

Od prawie zerowej wiedzy o fizyce po budowanie ornitopterów!

Inżynieria ornitopterów nie jest jednym z najbardziej powszechnych i dostępnych przedmiotów do nauki, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma wykształcenia naukowego poza jednym kursem fizyki na uczelni. I pomimo mojego zaangażowania w to marzenie, zawsze kończyło się jedynie na bezskutecznym błądzeniu po obrzeżach wiedzy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, mimo często wymagającej regularnej pracy, zgromadziłam setki fiszek na różne tematy, od rachunku wektorowego i ładunku nośników, po właściwości skrzydeł nietoperza, i zrobiłam pierwsze małe kroki w kierunku wykorzystania tej wiedzy do zrobienia czegoś fajnego.

Check out one of Anne's ornithopters!

Zobacz jeden z ornitopterów Anne!!!

PRZECZYTAJ CAŁĄ OPINIĘ

Inżynieria ornitopterów nie jest jednym z najbardziej powszechnych i dostępnych przedmiotów do nauki, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma wykształcenia naukowego poza jednym kursem fizyki na uczelni. I pomimo mojego zaangażowania w to marzenie, zawsze kończyło się jedynie na bezskutecznym błądzeniu na obrzeżach wiedzy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, mimo często wymagającej regularnej pracy, zgromadziłam setki fiszek na różne tematy, od rachunku wektorowego i produkcji nośnej, po właściwości skrzydeł nietoperza, i zrobiłam pierwsze małe kroki w kierunku wykorzystania tej wiedzy do zrobienia czegoś fajnego.


W moim przypadku koszt kursu Experts Incubator zwrócił się już wielokrotnie, i za każdym razem, gdy wracam do niego, znajduję w nim większą wartość. Niezależnie od tego, czego chcesz się nauczyć, ten kurs może Ci pomóc w osiągnięciu tego celu i utrzymaniu go do końca życia.

ANNE C.

Szybka i skuteczna nauka polega na właściwych strategiach


Wielu z nas lub myśleć, że osoby, które szybko się uczą, są w jakiś sposób wyjątkowe lub że działają tu jakieś nieczyste siły. Nie chcemy wierzyć, że wszyscy jesteśmy zdolni do podobnych wyczynów. Łatwiej jest przekonać się, że to niemożliwe, chyba że jesteś jak Bradley Cooper w Jestem Bogiem (ang. Limitless) - łykasz pigułkę i dzieje się magia. Inni z kolei lubią myśleć, że nie można być świetnym w wielu dziedzinach.


Prawda jest taka, że możesz uczyć się szybko i skutecznie. Nie ma znaczenia, ile porażek poniosłeś w przeszłości — wszystko zależy od metod, których używasz.

O Experts Incubator


Experts Incubator to kompleksowy system pozyskiwania wiedzy, który pokaże Ci, jak:

 • stworzyć plan nauki dla dowolnej dyscypliny,
 • zapamiętać, zrozumieć i zastosować dowolny materiał,
 • zaplanować sesje nauki w zależności od celu,
 • znaleźć odpowiednie materiały do nauki,
 • stworzyć własne mechanizmy do otrzymywania informacji zwrotnej,
 • zarządzać i katalogować swoją wiedzę,
 • zautomatyzować swoje umiejętności, aby móc z nich korzystać w dowolnym momencie,
 • i wiele więcej.

Główne zalety Experts Incubator1

Dowiesz się, jak samodzielnie opanować dowolną dziedzinę wiedzy

Słowa kluczowe to „opanować” i „samodzielnie”. Pokażę Ci, jak zapamiętać, zrozumieć i zastosować nawet najmniejsze skrawki informacji, które znajdziesz. Ten system nauki pomoże Ci w przypadku każdej umiejętności i w dowolnej branży. Jednocześnie pokażę Ci, jak osiągnąć to wszystko bez pomocy innych.

Oznacza to, że będziesz mógł korzystać z tego systemu bez końca, kiedy tylko będziesz go potrzebować i nie będziesz już czuł się bezradny, że nie wiesz co robisz.

2

Jest idealny do projektów krótko- i długoterminowych

Nie ma znaczenia, czy chcesz zostać wziętym specjalistą, przyspieszyć karierę w swojej dziedzinie, czy w krótkim czasie zmierzyć się z wymagającym certyfikatem. Możesz użyć kursu do realizacji wszystkich wymienionych celów.

3

Pomoże Ci zachować informacje przez bardzo długi czas lub na czas nieokreślony (w zależności od celu)

Znam prawdopodobnie 99% rozwiązań pamięciowych, które istnieją. Większość z nich pokaże Ci, jak bezmyślnie zapamiętywać za pomocą mnemotechnik lub innych oklepanych metod, takich jak używanie programów bazujących na powtórkach interwałowych, typu Anki lub Quizlet. Smutne jest to, że wszystkie te rozwiązania działają tylko chwilowo. Tak, będziesz pamiętać informacje nieco dłużej, ale z czasem i tak o nich zapomnisz.

Experts Incubator pokaże Ci to, co nazywam prawdziwą nauką, czyli zdobywanie wiedzy w taki sposób, aby mogła ona pozostawać w Twojej głowie nienaruszona przez lata, nie zanikając.

4

Pokaże Ci, że nauka to przyjemność

System edukacji zrobił wiele, aby zniechęcić ludzi do uczenia się i prawdopodobnie "przyjemność” i "zabawa" to nie słowa, które przychodzą Ci do głowy, kiedy myślisz o nauce. Niezależnie od tego, moim celem jest pokazanie Ci, że nauka może przynieść mnóstwo satysfakcji i jednocześnie być niesamowicie zabawna i przyjemna!

Experts Incubator zawiera:


Moduł 1: Wprowadzenie

Przyjazne powitanie i sugestie o tym, jak najefektywniej wykorzystać kurs.

Moduł 2: Powszechne mity i błędy w nauce

Ten moduł powie Ci, co jest prawdą, a co nie, jeśli chodzi o naukę i dostarczy Ci odpowiednich odniesień naukowych.

Moduł 3: Podstawowe informacje o nauce i zapominaniu

W tej części znajdziesz omówienie wszystkich głównych zasad dotyczących przyswajania wiedzy i zapominania, abyś wiedział, czego się spodziewać podczas swojej przygody z nauką.

Moduł 4 & 5: Przygotowanie i plan nauki

Z tego modułu dowiesz się, jak przygotować własny plan nauki i ustalić kolejność uczenia się. Dzięki niemu osoby na zaawansowanym poziomie dowiedzą się też jak radzić sobie z projektami bez jasnych programów nauczania.

Moduł 6: Jak znaleźć odpowiednie materiały do nauki i ocenić ich jakość

Ten moduł pokaże Ci jak znaleźć materiały do nauki i ocenić, czy są one wiarygodne. Dowiesz się również, jak zautomatyzować ich dostarczanie, abyś mógł być na bieżąco z informacjami ze swojej branży bez poświęcania na to więcej niż kilka minut tygodniowo.

Moduł 7-9: Jak zapamiętywać, zrozumieć i zastosować dowolny rodzaj wiedzy

Moduły te stanowią rdzeń kursu i pokażą Ci najważniejsze strategie zdobywania dowolnej wiedzy. Im dalej w głąb kursu, tym stają się one wyrafinowane (np. ograniczenie fiksacji oczu podczas nauki w celu zmniejszenia obciążenia poznawczego).

Moduł 10: Nauka od A do Z - praktyczne przykłady

Niniejszy moduł zawiera dziesiątki przykładów, jak zdobyć wiedzę z różnych dziedzin za pomocą strategii z modułów 7-9 (np. fizyka, handel na rynku Forex, poezja itp.)

Moduł 11: Inne wzmacniacze pamięci przyspieszające naukę

Ten moduł wskaże Ci pozostałe strategie, których możesz użyć jako dodatkowych wzmacniaczy pamięci w swoich projektach.

Moduł 12: Wszystko, co musisz wiedzieć o informacji zwrotnej

Stwórz swoje think tanki ("zbiorniki myśli") i pętle zwrotne (ang. feedback loops), naucz się akceptować informację zwrotną i wiele więcej!

Moduł 13: Nienaruszalne (niezmienne) zasady (reguły/prawa) nauki

W tym module poznasz kluczowe zasady, które pomogą Ci przygotować się psychicznie na Twoją fantastyczną przygodę z nauką przez całe życie.

Moduł  14: Jak odtworzyć treść większości kursów i szkoleń

Dowiedz się, jak w sposób etyczny odtwarzać i rekonstruować zawartość większości kursów w Internecie.

Moduł 15: Twój plan działania

Zwięzłe podsumowanie wszystkich strategii i narzędzi, których nauczyłeś się do tej pory + praktyczne ściągawki, które możesz mieć pod ręką podczas nauki.

Moduł 16: Często zadawane pytania + dodatki

Miejsce na wszystkie dodatkowe pytania dotyczące nauki i poprawy sprawności umysłowej.Czym wyróżnia się EI?

 • Spersonalizowane wsparcie

Nie jest to jeden z tych kursów, gdzie nie masz kontaktu z autorem, ponieważ jest zajęty wciąganiem koksu z tyłka kuca szetlandzkiego w Malibu. Uwielbiam się uczyć i zawsze chętnie odpowiem na Twoje pytania i pomogę w oparciu o Twoje mejle i ankietę przed kursem. Twój sukces jest moim sukcesem.

 • Konsekwencja i zaangażowanie

W ramach kursu będziesz otrzymywać przypomnienia, które mają zachęcić Cię do podzielenia się Twoimi postępami.

 • Skuteczność

Wszystkie metody nauki zawodzą nas w taki czy inny sposób. Mnemotechniki koncentrują się na suchym zapamiętywaniu, udając, że ludzka pamięć nie potrzebuje kontekstu, aby skutecznie przywołać informację, gdy jest potrzebna. Nauka oparta na projektach ignoruje zapamiętywanie szczegółów. Bezkrytyczni piewcy programów bazujących na powtórkach interwałowych próbują Cię przekonać, że uczenie się przypadkowych fragmentów informacji w magiczny sposób przekształci się w spójną wiedzę. Lista jest długa. Experts Incubator wypełnia wszystkie te luki i koncentruje się na każdym aspekcie nauki, w tym na psychologii.


To system pamięci, który sprawia, że ludzie krzyczą: „Nie ma mowy! Nie nauczyłeś się tego tak szybko / sam! Kłamiesz!”

 • Uniwersalność

Kurs pokazuje jasną ścieżkę do osiągnięcia mistrzostwa niezależnie od wykonywanego zawodu i dziedziny wiedzy, w której chcesz się rozwijać. Można go również wykorzystać do przygotowania się do certyfikatów i egzaminów.

 • Regularne aktualizacje

Mimo że Experts Incubator nie jest stroną członkowską, zachowuje się jak jedna z nich. Dążę do tego, aby było to miejsce, które zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby związane z zapamiętywaniem. Jeśli zadasz mi pytanie, na które nie ma odpowiedzi w kursie, napiszę dla Ciebie osobny rozdział, który następnie stanie się częścią kolejnej aktualizacji, aby każdy mógł się nim cieszyć.

 • Ekskluzywny dostęp za kulisy nadchodzących misji publicznych

Wkrótce będziesz mógł zobaczyć krok po kroku, jak realizuję moje osobiste, „naukowe” projekty. Dowiesz się, jakich metod użyłem, a nawet otrzymasz dostęp do moich fiszek i notatek.

Kurs, który przyniesie kres wszystkim kursom

Większość kursów internetowych i firm szkoleniowych ma bardzo prosty model biznesowy - skopiuj zawartość kilku książek i sprzedaj ją po wyższej cenie. Wiem - to genialne! W większości przypadków nie znajdziesz w nich nawet skrawka oryginalnej myśli. Nienawidzę takiego podejścia. Z pewnością nie o to chodzi w samodoskonaleniu i edukacji.


Experts Incubator pokaże Ci, jak w sposób etyczny odtworzyć i zrekonstruować treść większości kursów w Internecie. Co więcej, opierając się na innych strategiach z kursu, pokażę Ci nawet jak takie kursy rozszerzyć i ulepszyć!


Dodatkowy kurs dotyczący optymalizacji snu


Już na starcie, znajdziesz w kursie moją misję z angielskiego wydania Experts Incubator, gdzie pokazałem, jak szczegółowo stworzyć własny kurs dotyczący optymalizacji snu oraz leczenia zaburzeń jego dotyczących. Nie dość, że proces opisany jest krok po kroku, to dodatkowo do Twojej dyspozycji jest ponad tysiąc fiszek, które do niego stworzyłem. A wszystko tylko i wyłącznie przy pomocy internetu i ogólnie dostępnych badań naukowych i materiałów!Internet to skarbnica wiedzy — Experts Incubator to Twój uniwersalny klucz.

BARTOSZ CZEKAŁA //  Autor kursu

Jestem ekspertem ds. zapamiętywania, który ma obsesję na punkcie przyspieszania procesu przyswajania wiedzy i zwiększania jego efektywności oraz wymyślania nowych strategii uczenia się.


Jestem również poliglotą ze znajomością 8 języków, trenerem językowym, certyfikowanym dietetykiem, trenerem personalnym, trychologiem i absolwentem kierunku Informatyka i Ekonometria i wiele innych.


Jak widać — uwielbiam "prawdziwą" naukę. Uważam, że wszyscy możemy stać się niezrównani w wielu różnych dziedzinach, jeśli tylko przestaniemy marnować czas na bezcelowe strategie nauki.

Bartosz Czekala

Dołącz do innych studentów EI!

Experts Incubator został przetestowany przez pasjonatów nauki i specjalistów z wielu różnych branż, w tym:

 • programistów,
 • lekarzy,
 • dietetyków,
 • prawników,
 • menedżerów,
 • inżynierów,
 • i wielu innych.

Udało mi się przygotować do 4 certyfikatów scrum.org

 i zdać je!

Kupiłem kurs Experts Incubator, ponieważ chciałem uczyć się szybciej, mądrzej i bardziej świadomie. Rezultat przewyższył moje oczekiwania. W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało mi się przygotować i zdać 4 certyfikaty ze scrum.org. Co więcej, umiejętności zdobyte w Experts Incubator pomogły mi stworzyć własny plan samokształcenia, a nauka stała się niesamowitym hobby.

PRZECZYTAJ CAŁĄ OPINIĘ

Kupiłem kurs Experts Incubator, ponieważ chciałem uczyć się szybciej, mądrzej i bardziej świadomie. Rezultat przewyższył moje oczekiwania. Przed lursem Bartosza moje tempo nauki było powolne i dodatkowo zmagałem się z utrzymywaniem wiedzy w długiej perspektywie. Po ukończeniu kursu, jestem w stanie nie tylko uczyć się bardzo szybko, ale też bez wysiłku utrwalam wiedzę.


W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało mi się przygotować i zdać następujące certyfikaty ze scrum.org


 • 13/03/2020 Profesjonalny Scrum z Kanban I
 • 30/11/2019 Skalowany profesjonalny Scrum
 • 30/10/2019 Profesjonalny Scrum Master II
 • 28/10/2019 Profesjonalne przywództwo Agile I


Co więcej, umiejętności zdobyte dzięki Experts Incubator pomogły mi stworzyć własny plan samokształcenia, a nauka stała się niesamowitym hobby. Polecam Experts Incubator każdemu.


P.S. EI dało mi tyle pewności siebie, że rozważam podjęcie innych wymagających projektów naukowych, takich jak:

 • Sztuczna inteligencja w szkoleniu samochodów autonomicznych,
 • Licencja pilota turystycznego PPL(A).

MICHAL SERKIEZA  // Scrum Master i Agile Coach // Założyciel "the world's best DIY agile degree" (agiledegree.org)

Sukcesy w sprzedaży + realizacja dźwięku

Ciężko pracowałem nad zastosowaniem kursu EI w moim życiu, a wyniki są świetne! Jeśli chodzi o sprzedaż, udało mi się sfinalizować 7 transakcji w dziedzinie, o której wcześniej nic nie wiedziałem! Kto by pomyślał? Moja kuzynka ma studio fotograficzne w Portugalii i zastosowałem kilka technik z modelu sprzedaży Challenger Sales i GAP Sales (inne podejście niż obiera większość ludzi), aby przekonwertować kilku potencjalnych klientów. A wszystko dla zabawy! Dała mi kilka kontaktów, które według niej były „stratą czasu”. Teraz dobrze się bawię odkrywając inne dziedziny wiedzy, takie jak realizacja dźwięku.

RICARDO R.  // Właściciel firmy i trener językowy

Ratunek podczas przygotowań do egzaminu The European Diploma in Anaesthesiology and Intensive Care (EDAIC)

Strategie nauki Bartosza uratowały mi życie podczas moich przygotowań do egzaminu The European Diploma in Anaesthesiology and Intensive Care (EDAIC). Zdałem go śpiewająco! Egzamin wymaga dogłębnego zrozumienia i prawie doskonałego zapamiętania kilku książek. Można by pomyśleć, że mając ponad 10-letnie doświadczenie kliniczne w anestezjologii i pediatrii, powinienem wiedzieć, jak się uczyć. Niestety, okazało się, że musiałem na nowo nauczyć się wielu rzeczy, o których myślałem, że już je znam. Dobra wiadomość jest taka, że w końcu wiem, jak połączyć całą tę abstrakcyjną wiedzę w w pełni funkcjonalne modele, które już mi nie umkną!

LUCAS Z. //  Pediatra i anestezjolog

Byłem w stanie od razu zastosować wiedzę, którą uważałem za „teoretyczną”


Osobiście podoba mi się to, że im głębiej wchodzisz w kurs, tym bardziej wszystko ma sens. Na początku, czytając niektóre rozdziały, kiwałem głową z niedowierzaniem. Oczywiście, kiedy zastosowałem opisane metody, stało się oczywiste, że się myliłem. Z łatwością mogłem zapamiętać i zastosować mnóstwo informacji, których się nauczyłem. Pracuję jako inżynier produkcji i wykorzystałem kurs, aby poprawić swoje umiejętności rozwiązywania problemów. Tutaj robi się dziwnie....

PRZECZYTAJ CAŁĄ OPINIĘ

Experts Incubator to drugi kurs, który kupiłem od The Universe of Memory. Facet jest magikiem w dziedzinie pamięci! Nawet biorąc pod uwagę moje pozytywne nastawienie, kurs znacznie przewyższył moje oczekiwania. Jest bardzo obszerny i jednocześnie bardzo przystępny. Uczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć krok po kroku, więc raczej nie grozi Ci uczucie przytłoczenia.


Osobiście podoba mi się to, że im głębiej wchodzisz w kurs, tym bardziej wszystko ma sens. Na początku, czytając niektóre rozdziały, kiwałem głową z niedowierzaniem. Oczywiście, kiedy zastosowałem opisane metody, stało się oczywiste, że się myliłem. Z łatwością mogłem zapamiętać i zastosować mnóstwo informacji, których się nauczyłem. Pracuję jako inżynier produkcji i wykorzystałem kurs, aby poprawić swoje umiejętności rozwiązywania problemów. Tutaj robi się dziwnie.


Dzięki metodom Bartosza mogłem od razu zastosować wiedzę, którą uważałem za „teoretyczną”. Najlepszym sposobem na wyjaśnienie, jakie to dziwne, jest wyobrażenie sobie, że czytasz podręcznik do chirurgii i jesteś w stanie operować już przy pierwszej próbie. Dla mnie naprawdę liczy się to, że nauka stała się zabawą, a powinieneś wiedzieć, że nigdy wcześniej jej nie lubiłem. Ani w szkole, ani na studiach!

TomASZ bigus //  Inżynier produkcji

Potrafię błyskawicznie zdobyć wiedzę z ważnych dla mnie dziedzin

Wiele zyskałem dzięki Bartoszowi i jego Experts Incubator. Potrafię błyskawicznie zdobywać wiedzę z ważnych dla mnie dziedzin, niezależnie czy jest to psychologia, wiedza biznesowa czy medycyna. Kurs jest niezwykle wszechstronny, a nawet najdrobniejsze mechanizmy stojące za efektywną nauką są wyjaśniane i, co ważne, poparte odpowiednimi badaniami.

PRZECZYTAJ CAŁĄ OPINIĘ

Wiele zyskałem dzięki Bartoszowi i jego Experts Incubator. Potrafię błyskawicznie zdobywać wiedzę z ważnych dla mnie dziedzin, niezależnie czy jest to psychologia, wiedza biznesowa czy medycyna. Kurs jest niezwykle wszechstronny, a nawet najdrobniejsze mechanizmy stojące za efektywną nauką są wyjaśniane i, co ważne, poparte odpowiednimi badaniami. Nie ma tu miejsca na domysły i naciągane teorie. Poza tym, w przypadku wątpliwości czy trudności Bartek jest zawsze gotowy do pomocy.


To zabawne, bo wydaje się nam, że wiemy, jak się uczyć, ponieważ robimy to od najmłodszych lat. Jednak ilość nie równa się jakości. Ten kurs uświadomił mi, że można uczyć się wiele razy szybciej i wielokrotnie więcej, niż kiedykolwiek wcześniej sądziłem. Ta jakość wynika z wiedzy i zaangażowania Bartka. Odkąd go poznałam (ponad 2 lata temu), dzięki jego pomocy i kursom, moje życie zmieniło się nie do poznania. Stałem się niesamowicie zdyscyplinowany, jeśli chodzi o naukę - teraz to dla mnie naturalny nawyk - nie opuściłem ani jednego dnia nauki od wielu, wielu miesięcy.

ADRIAN P. //  Kierownik biura

Często Zadawane Pytania

Czy jest to kurs dla początkujących,czy zaawansowanych w swoich dziedzinach?

Czy mogę wykorzystać Experts Incubator do nauki języków?

Czy dzięki Experts Incubator będę w stanie poprawić swoje umiejętności akademickie?

Jestem [stary / młody / helikopterem Apache / rowerkiem wodnym] - czy EI jest odpowiedni dla mnie?

Jak dokładnie działa kurs?

Pracuję / chcę pracować jako [...] - czy kurs nadaje się również dla mnie?

Czy mogę sam odtworzyć zawartość kursu?

Czy to kurs o mnemotechnikach?

Ile czasu potrzebuję na ukończenie EI?

Czy kurs jest odpowiedni dla mnie, jeśli chcę podejmować się krótkoterminowych projektów?

Co jeśli mam problem, który nie jest omawiany na kursie?

A jeśli zostanę w tyle?


Kurs nie jest dla każdego. Szczególnie interesuje mnie współpraca z trzema grupami osób:

1.    Osoby, które chcą zostać liderami lub ekspertami w swoich dziedzinach, lub branżach.
2.   Doświadczeni eksperci, którzy szukają dodatkowej przewagi, aby stać się najlepszymi z najlepszych.

3.   Entuzjaści nauki i inne ambitne jednostki, którzy poważnie podchodzą do swoich celów i projektów.

Przeczytaj uważnie, aby później nie było nieporozumień.

Experts Incubator NIE jest dla Ciebie, jeśli...

 • Chcesz „opanować” umiejętność w 10 godzin

Może być dla Ciebie już za późno. Padłeś ofiarą tandetnego marketingu większości książek i kursów pamięciowych. Nie możesz nauczyć się niczego na przyzwoitym poziomie w 10 godzin, a ten kurs Ci w tym nie pomoże. Dzięki strategiom przedstawionym w EI możesz uczyć się szybko, ale głównym celem jest pokazanie Ci, jak zrobić to, czego nie robi żaden inny kurs na rynku - zostać ekspertem od podstaw.

 • Szukasz najnowszego panaceum

Jeśli kupiłeś już 20 książek i 10 innych kursów dotyczących poprawy pamięci, a nie ukończyłeś ani jednego z nich, w tym momencie możesz przerwać czytanie. Kurs wymaga Twojego zaangażowania i czasu. Jeśli nimi nie dysponujesz, to nie jest kurs dla Ciebie. Co więcej, lepiej będzie, jeśli najpierw spędzisz czas na czytaniu wszystkich tych materiałów, zamiast wydawać więcej pieniędzy.

Experts Incubator jest dla Ciebie, jeśli...

 • Chcesz posiadać system nauki na całe życie

EI to kompleksowy system zdobywania wiedzy, który można zastosować w dowolnej dziedzinie wiedzy. Kiedy już go opanujesz, będziesz mógł czerpać ogromne korzyści przez wiele lat bez konieczności spędzania setek lub tysięcy godzin na zastanawianiu się, co działa, a co nie.


 • Chcesz stać się w pełni niezależnym uczniem

Kursy, lekcje, szkolenia na żywo itp. To fantastyczne sposoby na naukę. Jednak moim celem jest pokazanie Ci, jak stać się w pełni niezależnym uczniem. Chcę, abyś stał się kimś, kto potrafi stworzyć własny plan nauki, zapamiętać, zrozumieć i zastosować nowo nabytą wiedzę.

 • Szanujesz swój czas i chcesz go maksymalnie wykorzystać

Prawdopodobnie nie chcesz spędzić więcej czasu niż jest to konieczne na opanowanie obszaru swoich zainteresowań. Chcesz wycisnąć jak najwięcej z każdej godziny nauki. EI zapewni Ci system w pełni zoptymalizowany pod kątem efektywnej nauki.

 • W przeszłości wielokrotnie poniosłeś porażkę

Jeśli wypróbowałeś już wiele metod nauki i uważasz je za rozczarowujące, Experts Incubator może być rozwiązaniem, którego szukałeś. To nie Twoja wina tylko metod, z których do tej pory korzystałeś.

100%
GWARANCJA ZWROTY PIENIĘDZY

Wypróbuj Experts Incubator przez 60 dni, w 100% bez ryzyka

Jesteś w pełni chroniony moją gwarancją 100% satysfakcji. Kurs możesz wypróbować przez 60 dni. To wystarczająco dużo czasu, aby przejść przez niego co najmniej dwa razy.


Dlaczego tak długo?


Ponieważ chcę, abyś naprawdę odczuł efekty używania mojego systemu. Chcę, żebyś przekonał się, jak to jest, gdy pamiętasz istotne informacje kilka tygodni po tym, jak się ich nauczyłeś i umiesz zastosować je w swoich projektach lub problemach.


Jeśli mój system nauki nie przyspieszy Twojego tempa nauki, napisz do mnie i pokaż, że próbowałeś zastosować moje metody, a zwrócę Ci pełną kwotę i pokryję wszystkie opłaty transakcyjne.

Bartosz Czekala

Podstawowy

Idealny dla osób, które zwykle nie potrzebują dodatkowej pomocy i wolą działać samodzielnie.


855 zł

 • Ankieta wstępna przed rozpoczęciem kursu
 • Dożywotni dostęp do kursu
 • Nieograniczone wsparcie mejlowe
 • Dostęp do społeczności FB
 • Comiesięczne kontrole (przez 6 miesięcy po ukończeniu kursu)
 • Ekskluzywna dostęp za kulisy moich nadchodzących misji publicznych
Basic

Simple, fast and effective flexible move


99.99

/mo

 • Working time 24/7 all days
 • Free Tea & Coffee
 • Max 15 team members
 • Superfast wifi
 • Free Kitchen
Private

Simple, fast and effective flexible move


299.99

/mo

 • Working time 24/7 all days
 • Free Tea & Coffee
 • Max 15 team members
 • Superfast wifi
 • Free Kitchen

Bezpieczna transakcja


Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: po kliknięciu przycisku "KUP TERAZ" zostaniesz przeniesiony na bezpieczną stronę internetową obsługiwaną przez PayPal, na której możesz dokończyć transakcję.


... lub zapłać w ratach

PLAN PODSTAWOWY

6 miesięcy x  142,40 zł


12 miesięcy x 71,20 zł

PLAN SREBRNY

6 miesięcy x 202,50 zł


12 miesięcy x 101,25 zł

Czego nauczysz się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy?

Umiejętność uczenia się jest najpotężniejszą umiejętnością, jaką możesz zdobyć w swoim życiu. Możesz ją porównać do znajomości magii, ponieważ jest to jedyna umiejętność, która ma moc zmieniania świata wokół Ciebie. Experts Incubator to uniwersalny klucz, który pozwoli Ci odkryć tę moc i Twój prawdziwy potencjał.


Dzięki niemu każda umiejętność, której kiedykolwiek chciałeś się nauczyć, będzie w Twoim zasięgu. Kiedy zdasz sobie sprawę, że każda książka to skarbnica wiedzy, którą można łatwo zdobyć, Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.


Nie ma prawie żadnych wyjątków od tej reguly - wszyscy możemy stać się niesamowici w wielu różnych dziedzinach, jeśli tylko przestaniemy marnować czas na bezcelowe strategie nauki.


Niestety lubimy odkładać rzeczy na później i czekać na idealny moment, aby nauczyć się czegoś nowego. Ale czas leci, a moment nigdy nie wydaje się właściwy. Nie ma bardziej przerażającego koszmaru niż obudzić się pewnego dnia pełnym żalu tylko po to, by zdać sobie sprawę, że przez cały ten czas miałeś rację - jest już za późno. Najlepsze w opanowaniu sztuki uczenia się jest to, że bardzo szybko przynosi efekty.


Pomyśl tylko, co jest możliwe do osiągnięcia w 6 miesięcy. Mógłbyś:

 • dowiedzieć się więcej na temat produktywności, aby lepiej wykorzystać każdy dzień,
 • nauczyć się programować, aby znaleźć lepszą pracę,
 • opanować nowy obszar wiedzy i zacząć pisać własny kurs / książkę,
 • zostać wziętym specjalistą w swojej dziedzinie,
 • a może stworzyć coś niezwykłego, aby wpłynąć na życie innych ludzi.

Cokolwiek zdecydujesz, będę tu, aby pomóc Ci w realizacji Twoich celów i projektów. Nie będziesz musiał biegać w kółko jak kurczak bez głowy - wskażę Ci właściwy kierunek.


Ostatecznie najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić, jest inwestycja w siebie, lub, jak ujął to Jim Rohn, „Formalna edukacja zapewni Ci życie; samokształcenie przyniesie Ci fortunę”.


Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące kursu, napisz do mnie. Z przyjemnością pomogę.

bartosz@universeofmemory.com 

albo kliknij tutaj, aby skorzystać z formularza kontaktowego.

© The Universe of Memory

>