Gdy łysienie zabrnęło o jeden włos za daleko

Odkryj swój kompas ku gęstszym włosom

Oto kurs "O jeden włos za daleko"!

Dzięki kursowi "O jeden włos za daleko":

 • Poznasz przyczyny i mechanizmy łysienia androgenowego oraz czynniki, które mogą je nasilać
 • Dowiesz się, jakie są skuteczne sposoby na hamowanie i odwracanie procesu łysienia androgenowego
 • Nauczysz się, jak zmienić swój sposób odżywiania oraz dobrać suplementy diety, które pomogą w walce z łysieniem androgenowym
 • Otrzymasz narzędzia do indywidualnej diagnozy i terapii łysienia androgenowego
 • Dowiesz się jak zagęścić zarost na twarzy
 • Zdobędziesz wiedzę o technikach przeszczepu włosów

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI KURSU "O JEDEN WŁOS ZA DALEKO"?

Merytoryczna i naukowa wiedza

Stworzone przeze mnie protokoły terapeutyczne powstały na podstawie analizy setek badań. Nie ma tu miejsca na losowość lub podejmowanie decyzji na podstawie jednego badania o małej próbce kontrolnej. Nie uświadczysz tu również magicznych wynalazków i anegdot pokroju "Mój teściu smarował się mieszanką wiórków kokosowych i łoju z gęsi i kuzyn mówił mi, że to pomogło". Każda decyzja terapeutyczna uzasadniona jest cytowanymi badaniami.

Wszechstronność

Kurs jest stworzony tak, aby pomóc jak najszerszej grupie odbiorców. Omawia on:


 • protokoły zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet
 • protokoły dla osób z mocnym łysieniem, jak i dla tych, które chcą zapobiegać łysieniu w przyszłości
 •  zarówno zabiegi, konkretne substancje, jak i diety i suplementy

Innymi słowy, z materiałów tych może korzystać jednocześnie cała rodzina i każdy znajdzie tam dla siebie odpowiedni protokół.

Koniec mętliku w głowie

Każdy coś tam słyszał o łysieniu i sposobach jego zapobiegania i z chęcią dzieli się swoją wiedzą w internecie. Pewnie zauważyłeś, że część tych informacji wzajemnie sobie przeczy? W kursie znajdziesz rzetelne omówienie mechanizmów łysienia oraz metod jego zapobiegania na przykładzie moich pacjentów i randomizowanych badań.

Wysoka skuteczność

Każda część protokołu oddziałuje na odrost włosów poprzez odmienne mechanizmy. Podejście takie maksymalizuje skuteczność całej terapii i dzięki efektowi synergii gwarantuje dużo lepsze efekty niż nieprzemyślane i losowe terapie . 

Oszczędność pieniędzy

Jedna wizyta u trychologa to średni wydatek rzędu 200-400 zł za paręnaście minut konsultacji. Rady, które usłyszysz nie różnią się prawie nigdy od gabinetu do gabinetu i bazują często na przestarzałych informacjach.


Wciąż jest to jednak lepsza opcja niż samodzielna próba przedzierania się przez szemrane strony i fora internetowe, czego efektem jest zazwyczaj wydanie tysięcy, lub w skrajnych przypadkach dziesiątek tysięcy, na tajne szampony z ekstraktem z włosów Yeti. Szanujmy swój czas!

Wiedza na czasie

Bieżąca analiza badań i przyswajanie wiedzy z tej dziedziny to mój chleb powszedni. Jeśli na horyzoncie pojawią się nowe terapie przeciwdziałające łysieniu, to możesz być pewien, że zostaną one niezwłocznie dodane do kursu.

Wygoda!

Od wstępnej diagnozy rozległości łysienia androgenowego aż po skuteczne terapie — wszystko to możesz wykonać w zaciszu domowym bez uciążliwych dojazdów do gabinetów lub klinik trychologicznych.

CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?

Poniżej znajdziesz przykładowe efekty moich terapii. Warto wspomnieć, że w przypadku włosów na skórze głowy na pierwsze, widoczne efekty trzeba czekać 6 miesięcy.

Ze względu na cykl życia włosa pełne efekty uzyskuje się po 12 miesiącach . Mimo to warto widzieć, jaką różnicę może przynieść zaledwie parę miesięcy.

LECZENIE ROZLEGŁEGO ŁYSIENIA KOBIECEGO PO 5 MIESIĄCACH

PRZYKŁADOWE ZAGĘSZCZANIE BRODY PO 12 MIESIĄCACH

LECZENIE ROZLEGŁEGO ŁYSIENIA MĘSKIEGO PO 4 MIESIĄCACH

Aby zobaczyć zdjęcia w powiększeniu wystarczy na nie kliknąć.

OTO CO ZNAJDZIESZ W KURSIE:

1

Moduł 1 - Przywitanie

W module tym dowiesz się, jak jest zorganizowany cały kurs oraz co znajdziesz w każdym z modułów.

2

Moduł 2 - Wiadomości wstępne

W module tym przyswoisz niezbędne informacje dotyczące włosów — jaki jest cykl życia włosów, jakie rodzaje łysienia wyróżniamy oraz jakie czynniki odpowiadają za łysienie androgenowe. W części praktycznej ustalimy skalę ubytku Twoich włosów w zależności od płci, aby móc dokładnie śledzić przebieg terapii polecanych w dalszej części kursu. Na koniec zajmiemy się Twoim zdrowiem metabolicznym. Odpowiednie lekcje wytłumaczą Ci, jakie badania należy wykonać, aby sprawdzić Twoje zdrowie metaboliczne oraz jak wpływa ono bezpośrednio na stan Twoich włosów. Na końcu wyjaśnię jak naprawić te błędy oraz jak powinna wyglądać podstawowa suplementacja, oraz dieta dla zdrowia włosów;

3

Moduł 3 - Terapie — magiczne specyfiki

W module tym znajdziesz polecane przeze mnie specyfiki, które są świetnie przebadane klinicznie. Każdemu z nich towarzyszy przegląd badań naukowych oraz omówienie mechanizmów działania i skutków ubocznych, jeśli takowe występują, abyś był w stanie zrozumieć, jak dokładnie pomogą Ci powstrzymać oraz odwrócić łysienie androgenowe. Moduł ten uwzględnia również wykaz miejsc, gdzie można znaleźć odpowiednie leki i specyfiki. Istnieje również osobna lekcja dla ciekawskich, która wyszczególnia parędziesiąt substancji i leków wraz z uzasadnieniem, czemu nie są one stosowane w polecanych przeze mnie protokołach.

4

Moduł 4 - Terapie — tajemne zabiegi

W module tym znajdziesz wykaz i opis najskuteczniejszych zabiegów polecanych przy leczeniu łysienia androgenowego. Każdej z proponowanych terapii towarzyszy przegląd badań naukowych oraz opis mechanizmów działania. Dodatkowo obejmuje on sposoby maskowania łysienia, które mogą być stosowane w czasie stosowania terapii.

5

Moduł 5 - Ody do brody

Moduł ten poświęcony jest panom i opisuje protokół, dzięki któremu można zagęścić zarost na twarzy lub "wyhodować" go w przypadku jego braku.

6

Moduł 6  - Przeszczepy włosów

Moduł ten jest kompilacją najważniejszych informacji dotyczących przeszczepu włosów. Obejmuje on informacje dotyczące sposobów przeszczepu, ich kosztów, kryteriów wyboru odpowiednich placówek, jak i najlepszych miejsc na świecie, w których można dokonać przeszczepu. Uwzględnia on również informacje dotyczące innych interwencji, które mogą pomóc w walce z łysieniem.

7

Moduł 7 - Podsumowanie

W module tym znajdziesz sugerowane protokoły zapobiegania i odwracania łysienia androgenowego osobno dla pań i panów. W odrębnej lekcji znajdziesz również efekty, jakich można spodziewać się po ich wdrożeniu. Dodatkowo zamieściłem w module sekcję FAQ (Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi), gdzie znajdziesz informacje na inne dręczące Cię zapytania powiązane z tą tematyką. Jeśli natomiast nie jesteś na tym etapie życia, gdzie dotknęło Cię łysienie androgenowe, w module tym znajdziesz protokół prewencyjny, który znacznie odwlecze ten moment w czasie.

Kilka słów o autorze - Bartosz Czekała

Bartosz Czekała jest ekspertem ds. zapamiętywania, który ma obsesję na punkcie przyswajania oraz syntezy olbrzymich ilości informacji, które następnie są przekuwane na nowatorskie rozwiązania terapeutyczne.


Jest również trychologiem kosmetycznym (taki specjalista od włosów), certyfikowanym dietetykiem, trenerem personalnym oraz poliglotą ze znajomością 8 języków obcych.


Jego naturalnym habitatem są badania naukowe. Karmi się informacjami, a życie spędza w naukowej samoizolacji. Reaguje nerwowym sykiem na rady w stylu "Obetnij włosy, to Ci szybciej odrosną" i inne "ludowe" rekomendacje z dziedziny trychologii.

Oto co mają do powiedzenia moi pacjenci:


Moja nadrzędna specjalizacja jako eksperta ds. zapamiętywania od lat pozwala mi służyć zdrowiu moich pacjentów dzięki zdolności do analizy badań oraz tworzenia nieszablonowych rozwiązań terapeutycznych. Oto garść opinii na temat moich kompetencji. Więcej opinii znajdziesz na tej stronie

Małgosia K.

Przez 5 lat usłyszałam różne diagnozy, przyjmowałam różne leki, niestety bezskutecznie. Bartek zupełnie przypadkowo zjawił się w moim życiu i zaoferował pomoc, mówiąc, że lubi trudne przypadki. Zupełnie nie wierzyłam, żeby mógł rozwiązać tę zagadkę, skoro żaden lekarz tego nie potrafił. A jednak!

Bartosz K.

Dzięki super współpracy z Bartkiem nie tylko udało mi się podreperować pracę tarczycy, ale również podnieść testosteron (sic!), uporać się z przewlekłym zmęczeniem, tłumaczonym przez lekarzy nadmiarem pracy zawodowej.

Celina S.

Podsumowując, wysłałabym każdego człowieka na tej ziemi do Bartka, żeby go przebadał, bo to jest moim zdaniem jedyna opcja dla ludzi, żeby poznać prawdę o swoim zdrowiu i wiedzieć, co trzeba zrobić, aby sobie pomóc. Dlatego też mój mąż jest już pod opieką Bartka i moja koleżanka też po latach leczenia podjęła decyzję, że czas zgłosić się do prawdziwego specjalisty!!!

Dlaczego "O jeden włos za daleko" jest wyjątkowy?


Do tej pory nie było w polskim internecie kursu dedykowanego osobom dotkniętym problemem łysienia androgenowego, niezależnie od tego, czy mówimy o panach, czy

o paniach. Owszem, można znaleźć specjalistyczne kursy trychologiczne dedykowane przedstawicielom branży medycznej lub kosmetycznej, ale ich ceny, co można łatwo sprawdzić, sięgają tysięcy złotych (2000-5000).

Kurs "O jeden włos za daleko zawiera paręnaście godzin materiału, który jest czystą esencją praktycznej wiedzy z trychologii. Jeśli jesteś "poszukiwaczem" i lubisz samemu szukać rozwiązań, to kurs ten pozwoli Ci zaoszczędzić dziesiątki godzin, a właściwie, setki godzin. Musimy pamiętać, że na rezultaty dowolnej terapii trzeba czekać miesiącami. Eksperymentowanie na chybił trafił jest szalenie czasochłonne. Kosztuje ono również mnóstwo pieniędzy, bo nie masz pewności, które podejście lub produkt zadziała.

Jeśli z kolei lubisz odwiedzać specjalistów, to musisz przyszykować się na koszty sięgające paruset złotych za jedną wizytę. Co więcej, liczba wizyt, nawet jeśli z miejsca znajdziesz dobrego specjalistę wynosi minimum kilka w cyklu terapeutycznym. Mogę również z miejsca zagwarantować Ci, że terapie polecane w 99% takich gabinetów są dużo mniej skuteczne i kompletne niż strategie, które znajdziesz w tym kursie.

O JEDEN WŁOS ZA DALEKO

720 zł

648 zł

 • Dożywotni dostęp
 • 12-miesięczne wsparcie mejlowe
O JEDEN WŁOS ZA DALEKO

225 zł / msc

 • Dożywotni dostęp
 • 12-miesięczne wsparcie mejlowe

Ceny zawierają 23% podatek VAT.

Możliwa jest również płatność bezpośrednim przelewem na konto.

Wypróbuj "O jeden włosa za daleko"
przez 30 dni, w 100% bez ryzyka


Jesteś w pełni chroniony moją gwarancją 100% satysfakcji. Kurs możesz wypróbować przez 30 dni


Dlaczego tak długo?


Ponieważ chcę, aby Twoja głowa była nie tylko pełna włosów, ale i spokojna.

Zapoznaj się ze stworzonymi przeze mnie protokołami terapeutycznymi, a jeśli informacje podane w kursie Cię rozczarują, to wystarczy e-mail z uzasadnieniem, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

FAQ (Często zadawane pytania)

Jak długo trzeba czekać na widoczne rezultaty?

Ze względu na cykl wzrostu włosa, pierwsze widoczne efekty przy dowolnej terapii widoczne są zazwyczaj po 3 miesiąchach, znaczne efekty po 6 miesiącach, a pełne po 1 roku. 

Czy kurs zawiera informacje na temat diety i stylu życia?

Tak, kurs obejmuje informacje na temat diety i stylu życia, które mogą pomóc w poprawie zdrowia włosów.

Czy ten kurs jest odpowiedni dla kobiet?

Tak, choć łysienie androgenowe jest najczęściej spotykane u mężczyzn, kobiety również mogą doświadczać tego typu utraty włosów, szczególnie w zaburzeniach metabolicznych oraz okresie (około)menopauzalnym. Dodatkowo kurs pomaga diagnozować oraz leczyć przyczyny telogenowego wypadania włosów, które dotyka głównie kobiet.

Czy kurs jest odpowiedni dla mnie, jeśli już cierpię na zaawansowane łysienie?

Tak, kurs jest zaprojektowany, aby pomóc ludziom na każdym etapie łysienia androgenowego, zarówno w zapobieganiu, jak i odwracaniu procesu. Jedynym wyjątkiem będą osoby, u których na głowie nie widać nawet "meszku" w problematycznych miejscach. Oznacza to, że dokonała się miniaturyzacja mieszków włosowych i nie da się już jej odwrócić.

Jak płatności ratalne wpływają na dostęp do kursu?

Płatności ratalne w żaden sposób nie ograniczają dostępu do kursu i jego funkcjonalności. Dostęp jest identyczny jak w przypadku pełnego zakupu.

(Jeszcze) nie łysieję - czy kurs mi się przyda?

Jak najbardziej. Osobna część kursu poświęcona jest metodom zapobiegania łysieniu, które są najzwyczajniej w świecie tanie. Prewencja oznacza zarówno spokój psychiczny na długie dekady, jak i oszczędności rzędu tysięcy złotych.

Jakie są koszty terapii przedstawionych w kursie?

Średnie koszty terapii nie przekraczają 200 zł miesięcznie, a często są niższe. Stworzone przeze mnie protokoły terapeutyczne cechują się jak najkorzystniejszym stosunkiem ceny do skuteczności oraz dostępności. W kursie omawiam wiele drogich terapii i zabiegów jednocześnie je odradzając ze względu na zbyt niską skuteczność do ceny.

Czy sam korzystasz z protokołów przedstawionych w kursie?

Oczywiście! Niestety męska część mojej rodziny i od strony ojca i mamy cechuje się wczesnym i dość rozległym łysieniem androgenowym. Tyczy się to również mojego brata, który jest starszy o 1 rok. Od wielu lat używam protokołu prewencyjnego przeciw wypadaniu włosów, który jest przedstawiony w kursie.

Na czym polega Twoje wsparcie w kursie?

 • Odpowiadam na wszystkie pytania lub wątpliwości związane z zastosowaniem terapii opisanych w kursie. 
 • W przypadku wykonania badań podanych w kursie (np. sprawdzających zdrowie metaboliczne) służę wsparciem w ich analizie (w podstawowym stopniu). 
 • Oceniam również efekty wprowadzanych terapii i w razie potrzeby sugeruję zmiany.

Razem raźniej, czyli nie będziesz sam!

Kupując kurs "O jeden włos za daleko" zyskujesz nie tylko pewność, że poprawisz kondycję swoich włosów, ale również gwarancję, że nie będziesz odbywać tej podróży sam. W razie pytań zawsze służę pomocą merytoryczną zarówno w sekcji komentarzy w odpowiednich lekcjach, jak i mejlowo. Co więcej, w tej bohaterskiej wędrówce towarzyszyć Ci będą inni śmiałkowie, z którymi możesz wymieniać się doświadczeniami. 


Łysienie porusza się niestety w rytm kalendarza. Nie ma znaczenia, jak źle jest teraz. Za rok będzie zdecydowanie gorzej. Najlepszy moment na podjęcie walki z łysieniem był wczoraj. Drugi najlepszy moment jest dzisiaj.

Bartosz Czekala

Copyright by The Universe of Memory

>