undefined

OPINIE / RECENZJE

W tym magicznym miejscu znajdziesz opinie o polskiej wersji kursu Vocabulary Labs. Możesz również odwiedzić angielską wersję, gdzie znajdziesz dodatkowo dziesiątki opinii od uczestników z całego świata.Nie znajdziesz drugiego takiego kursu, który byłby uniwersalny dla wszystkich języków i umożliwiał takie postępy. To moja obietnica.


PORADA: aby znaleźć opinię dotyczącą określonego języka lub innych słów kluczowych, kliknij „ctrl + f” i wpisz szukaną frazę.

3100 słów z niemieckiego w niecałe 2 miesiące. Tempo 40-50 słów dziennie.

Zmieniłem całkowicie moje podejście do nauki języków obcym po przerobieniu kursu Vocabulary Labs,

Od zapoznania się z metodą E.V.A stworzyłem na razie około 3100 flashcards. Do końca roku planuje zrobić ponad 6 000.

Jako cel po zapoznaniu z metodą E.V.A. postawiłem sobie stworzenie 10 000 flashcards. Wierzę że to będzie mój przełom w rozumieniu ze słuchu. Póki co najważniejsze jest dla mnie przynajmniej te 40-50 słów dziennie się nauczyć + przerobić wszystkie powtórki.

Planuje egzamin na poziomie C1 z niemieckiego gdzieś początkiem wiosny zdać. Mógłbym wcześniej spróbować, ale chcę być na 100% przygotowany :D

Na pewno będę wracał do niektórych Units, by sobie przypomnieć niektóre rzeczy. Jestem mega zadowolony z Vocabulary Labs. Wiedza z kursu jest po prostu bezcenna i life changing . Prawdopodobnie nigdy nie wpiszę w google/youtube 'How to learn fast new words' / 'How to master a language quickly' etc. :D

Już nie mogę się doczekać jak zacznę uczyć się hiszpańskiego, to na pewno będzie moje rekordowe tempo w osiągnięciu C1!

Pozdrawiam,

Tomasz

profile-pic
Tomasz P. Język: Niemiecki

Po pół roku okazało się, że rozumiem prawie całe teksty z książki!

Jestem zadowolona z postępów jakie zrobiłam przez ostatnie pół roku w nauce szwedzkiego. Staram się wykorzystywać wszystkie metody poznane na szkoleniu. Powinnam więcej korzystać z ANKI, ale czasem nie jestem w stanie usiąść do programu, bo jestem za bardzo zmęczona. Mimo wszystko z pozytywnych rzeczy zauważyłam, że szybko zapamiętuję znaczenie nowych słów. Zanim wzięłam udział w Twoim kursie uczyłam się języka w szkole językowej. Skończyło się niepowodzeniem, bo lektor był źle dobrany i z tego powodu się wypisałam. Na tym kursie mieliśmy podręcznik Rivstart A1-A2. Będąc na kursie, jeśli w domu sama nie przetłumaczyłam sobie słówek nic z tej książki nie rozumiałam.

Po wdrożeniu Twoich metod i codziennej systematycznej nauce otworzyłam tę książkę po pół roku i bardzo się ucieszyłam, bo okazało się, że rozumiem prawie całe teksty, a nawet jeśli nie znam jakiegoś słówka jestem w stanie zrozumieć je z kontekstu. Będę pracowała dalej, być może wolniej niż inni, ale i tak jestem szczęśliwa, że udało mi się osiągnąć taki rezultat w ciągu 6 miesięcy.

profile-pic
Agnieszka W. Język: Szwedzki

Twoja metoda EVA to coś, co powinni w szkołach uczyć!

(Bartek: opinia lekko zmodyfikowana, żeby wyciąć bluzgi :D)

Z góry przepraszam za słownictwo ale to twoja wina bo sam nakłaniasz do takiego wyrażania emocji. Jestem z lekka wk***y bo wydałem majątek na słowniki en-en wierząc ze są niezbędne... przejdzie mi. Innymi materiałami do nauki będę palił w piecu przez dwie zimy. Przerobiłem twój kurs i jedyne co mogę powiedzieć to tyle ze jest k***a zajebisty! Twoja metoda EVA to coś, co powinni w szkołach uczyć!

Systemy SRS w tym Anki stosowałem już lata, ale jak widać źle. Przez dwa dni dodałem 100 kart według modelu EVA z którymi miałem mega problem. Już pierwsze powtórki powodują ze mentalnie czuje ze to jest to. Przez długi czas jak patrzyłem na moje karty miałem poczucie ze coś nie gra, jakbym szedł pod prąd na sile. Przy nowej konstrukcji mam poczucie ze płynę z naturalnym nurtem.

Strasznie ci dziękuję za ten materiał !!! Pozdrawiam gorąco i wszystkiego dobrego !!!

profile-pic
Mateusz T. Język: Angielski

Wcześniej rozważałem wyjazd na kurs językowy za granicę (i wydanie sporo kasy), a siedząc w domu udało mi się osiągnąć tak dużo.

Piszę, aby podziękować Ci za Twój kurs i pracę jaką włożyłeś w jego stworzenie. Jest to niesamowicie przydatne w życiu. Kurs kupiłem na początku kwietnia (2021 - BC) i jestem pod wielkim wrażeniem. Uczę się języka angielskiego. Szczytem moich marzeń było pełne B2, ale już po wdrożeniu nowych metod nauki zmieniło się to na C1 (bo uzmysłowiłem sobie, że to nie jest czarna magia).

Gdy zaczynałem pracę z kursem, to znałem ok. 5k słów, ale moja gramatyka była na poziomie A2 i ciężko było z tym ruszyć dalej. Teraz na poważnie rozmawiam ze swoim nauczycielem o przygotowaniach do CAE.

Wcześniej rozważałem wyjazd na kurs językowy za granicę (i wydanie sporo kasy), a siedząc w domu udało mi się osiągnąć tak dużo. Za miarę postępu biorę czytanie. Jeszcze w kwietniu problemem było czytanie dla mnie książek i artykułów (potem z kursu się dowiedziałem, że na tym poziomie czytanie nie jest polecane). W tym momencie jestem w stanie zrozumieć większość tekstu. Bardzo podobają mi się Twoje techniki i uważam je za nieocenione. Potrzebna jest tylko chęć do nauki i konsekwencja.

Update (październik 2021)

Teraz mogę się pochwalić, że dostałem pracę, gdzie wymagano znajomości języka angielskiego na min. C1 :D Jeśli dobrze pamiętam, to w którymś z wywiadów lub wpisów wspomniałeś, że jak się zrealizuje taki projekt, to ma się poczucie, że już nie ma rzeczy, których nie da się zrobić. Teraz mam podobnie. Jeśli w pracy zobaczę, że mam jakieś braki, to wiem jak je szybko nadrobić, a i nauka czegoś nowego nie brzmi strasznie.

profile-pic
Mateusz S. Język: Angielski

Widzę, że to naprawdę działa

Zgodnie z metodą EVA zacząłem tworzyć fiszki w formie krótkich zdań i widzę, że to naprawdę działa.

Utworzyłem już tak około stu fiszek z języka angielskiego, słówka naprawdę zaawansowane, na poziomie myślę C1 i nie miałem żadnego problemu by je zapamiętać. Niemniej głównym moim celem jest język niemiecki, gdzie w obiegu mam już około pięciuset fiszek.

Do tego wszystkiego zacząłem w ostatnich też za pomocą metody EVA szykować się do jednego z egzaminów zawodowych na biegłego rewidenta i na razie zdaje to sukces.

Pozdrawiam,

Marcin

profile-pic
Marcin P. Język: Niemiecki, Angielski

Drastycznie zwiększyłem swoją biegłość w języku angielskim

Dzięki Tobie drastycznie zwiększyłem swoją biegłość w języku angielskim. Po wielu latach nauki w szkole nie potrafiłem skleić dwóch poprawnych zdań po angielsku a teraz jestem w stanie rozmawiać, słuchać i oglądać w oryginalnym języku i prawie wszystko rozumieć. Język angielski mimo wszystko jest dosyć prostym językiem o ile język obcy może być prosty, oczywiście. Ale żadna szkoła ani aplikacja (do których zakiełkowałeś we mnie niemałą wręcz wrogość :) nie pomogła mi tak jak Twój kurs.

Ja po tylu latach edukacji i własnych próbach uważałem się za totalny beton językowy i nie sądziłem, że cokolwiek może to zmienić aż dałem szansę Twoim metodom, które oczywiście nie są Złotym Graalem, które same z siebie nauczą języka obcego, do tego potrzeba dyscypliny i mnóstwa wysiłku, ale jedyne czego żałuję to, że nie dałem Ci szybciej szansy Bartek.

profile-pic
Bartosz Kościelny Język: Angielski

Prawdopodobnie lepszego kursu do samodzielnej nauki języka obcego nie znalazłbym nigdzie indziej.

Witaj Bartku,

Chciałbym się podzielić z Tobą moim doświadczeniem z kursem Vocabulary Labs. Uważam, że prawdopodobnie lepszego kursu do samodzielnej nauki języka obcego nie znalazłbym nigdzie indziej. Byłem jeszcze zainteresowany innymi, ale Twój rzeczowy sposób wypowiedzi i Twoja wiedza przedstawianie w filmie u Darii na YT przemówiły do mnie do wykupienia kursu. Spodobało mi się, że jesteś szczegółową osobą i bardzo rzeczową. Uwielbiam jak coś ma ład i skład. Pracuję w branży mechanicznej jako Konstruktor maszyn i programista obrabiarek CNC i mam "skrzywienie" umysłowe w kontekście ładu i szczegółowości.

Wg testów znajomości j. angielskiego, które przedstawiłeś w kursie moja znajomość słownictwa to ok 8tyś słów, pomimo takiej znajomości zdecydowanie nie umiałem budować szybko zdań. Co prawda poświęcam na powtórki dużo czasu, ale jednocześnie widzę efekty, z nauką słówek może nie miałem dużego problemu, co z ich używaniem i wykorzystaniem w wypowiedzi. Gramatyki prawie nigdy nie mogłem skojarzyć w trakcie wypowiedzi, a teraz często przychodzi automatycznie, jeszcze zdecydowanie nie płynnie, ale dużo szybciej.

profile-pic
Mateusz O. Język: Angielski

20 minut dziennie bije na głowę zajęcia językowe

Na szkolenie trafiłam dzięki mojemu koledze z pracy. Wiele razy słyszałam o „nowoczesnych metodach nauki”, ale jakoś nigdy nie byłam do nich specjalnie przekonana. Ze szkoły wyniosłam podejście, że swoje trzeba odsiedzieć, aby wkuć potrzebne zagadnienia, czy to z języków obcych, czy innych przedmiotów. Mimo że przed kursem nie byłam przekonana do metod Bartka, zmieniłam zdanie już po kilku pierwszych lekcjach. Metody te są proste w użyciu i co ważne w dzisiejszych czasach – nie są czasochłonne.

Dotychczas uczyłam się języków poprzez czytanie tekstów, słuchaniu „słuchanek”, wypisywanie słów niezrozumiałych i tłumaczenie ich. Następnie listę słówek wkuwałam. Jak można się domyślić, pamiętałam je tylko przez kilka dni, potem ulatywały z głowy. Jednak stosując metody poznane na szkoleniu już po tygodniu widziałam ogromną różnicę – słówka nie ulatują, tylko dość wygodnie lokują się w mojej głowie :) Mimo że na chwilę obecną poświęcam dziennie jakieś 20 min na naukę, to widzę, że nauczyłam się więcej niż w ciągu ostatniego miesiąca, chodząc na zwykłe zajęcia językowe. Początki nie były łatwe, bo jednak trudno zmienić nawyki dotyczące sposobów nauki, ale już zdążyłam się przekonać, że warto.

Szkolenie polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy twierdzą, że już dla nich za późno na naukę nowego języka. Metody Bartka pokazują, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

profile-pic
Ania Ś. Język: Niemiecki

Twój kurs zmienił moje podejście do nauki języków!

Już 4 miesiące czas leci nieubłaganie. Twój kurs zmienił moje podejście do nauki języków, cały czas stosuje Twoje metody i widzę efekty. Polecam go wszystkim znajomym :).

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów

Zosia 🙂

profile-pic
Zofia H. Język: Niemiecki

Wszystko idzie sprawniej i codziennie znajduję czas na szybką powtórkę albo naukę

Szkolenie bardzo mnie zmotywowało i już następnego dnia rozpoczęłam naukę z Anki zupełnie od nowa, stosując zaprezentowane przez Ciebie metody. Sprawdza się super :)

Zrezygnowałam z przeglądania wielu materiałów, uczenia się z różnych stron...Teraz rzeczywiście wszystko idzie sprawniej i codziennie znajduję czas na szybką powtórkę albo naukę :) Poza tym zwiększająca się ilość kart i możliwość sprawdzenia statystyk również dodatkowo mnie motywuje.

Na razie takie skromne wyniki od momentu szkolenia, ale idę po więcej :D

Pozdrawiam!

Natalia

profile-pic
Natalia R. Język: holenderski

Udało mi się "zrobić" 920 słówek w 1 miesiąc

Od 5 dni po kursie zmieniłem kompletnie sposób nauki, według zaproponowanych wskazówek. Od czasu zakończenia szkolenia udało mi się "zrobić" 920 słówek w 1 miesiąc! Polecam każdemu.

profile-pic
Kamil R. Język: Niemiecki

Średnia nauki - 31 słów dziennie

Hej Bartek !!

Stosuję Twoją metodę, bo jest naprawdę super :) W statystykach Anki mam Dodano: Razem kart: 931 Średnia: 31,0 kart/dzień.

profile-pic
Robert G. Język: Angielski

Zdałam sobie sprawę jak wiele błędów popełniałam podczas uczenia się.

Szczerze powiem, że jestem zachwycona kursem i myślę, że informacje tak zawarte mogę odnieść nie tylko do nauki języków ale również do nauki innych rzeczy

Właśnie zdałam sobie sprawę jak wiele błędów popełniałam podczas uczenia się. I chociaż kocham się uczyć, uczenie się jest moim sensem życia, to teraz wiem dlaczego czasem szło mi tak ciężko

Dziękuję

profile-pic
Ewa H. Język: Angielski

Przerobiłem już około 300 słówek i widzę pierwsze postępy

Jak najbardziej stosuje metody, że szkolenia. Przerobiłem już około 300 słówek i widzę pierwsze postępy. Na messengerze rozmawiam już po angielsku i idzie mi to całkiem nieźle. Myślę, że za miesiąc powinienem już zacząć operować językiem, choć już pierwsze (udane) próby były 🙂

profile-pic
Przemek Cz. Język: Angielski

Najlepsza metoda, na jaką do tej pory trafiłem!

Bardzo się cieszę, że trafiłem na ten kurs. Dodaje dużo mocy i budzi entuzjazm do nauki języków. Najlepsza metoda, na jaką do tej pory trafiłem, jeżeli podąża się za wytycznymi nauka idzie jak burza.

profile-pic
Albert R. Język: Angielski

Kurs był jednym z najcenniejszych jakie przeszedłem!

Mam już kilkaset fiszek na Ankach i staram się codziennie dodawać nowe i powtarzać co jest do powtórzenia. Sam kurs był jednym z najcenniejszych jakie przeszedłem i myślę, że będę z niego korzystał przez długie lata jak nie dłużej.

profile-pic
Mateusz Ch. Język: Angielski, Hiszpański

50 słówek dziennie + 100 minut gadania

50 słówek dziennie dodaje w metodzie EVA. Oprócz tego metoda IAM, fiszki gramatyczne i Deep Learning. Zauważyłem, że systematyka robi swoje. Samo mówienie było nie do pomyślenia dla mnie przedtem, a tu 100 minut dziennie teraz.

Tyle z chwalenia się bo duży ładunek we mnie siedzi z tym wszystkim :D

profile-pic
Mateusz W. Język: Niemiecki

Koniec błądzenia w poszukiwaniu magicznych sposobów na naukę.

Powiem tak, metody oraz narzędzia, które poznałem podczas kursu przerosły moje oczekiwania. Stosowanie metod oraz narzędzi jest skuteczne przez co jest to przyjemne (choć nie zawsze łatwe).

Najlepsze co w tym wszystkim jest? To jest to, że już nie ma błądzenia w poszukiwaniu magicznych sposobów na naukę. Po prostu odpalam kurs, wprowadzam metodę i dzieje się cud.

Moim zdaniem każdy powinien wypróbować kurs jeśli myśli o skutecznej nauce języka, wszystko wytłumaczone jaką droga iść, na czym się skupić na danym etapie nauki.

profile-pic
Marcin Z. Język: Angielski

Tempo nauki jest o wiele większe niż poprzednio.

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że tempo nauki jest o wiele większe niż poprzednio.

Stosuję te metody w celu nauki innych przedmiotów (przedmioty matematyczne, finansowe oraz programowanie) i przyznaję że efekt jest zdumiewający. O wiele łatwiej przyswajam sobie skomplikowany materiał dzieląc go na mniejsze "cząstki", zgodnie z Twoją radą.

Zauważyłem że samo mówienie do siebie i czytanie artykułów w obcym języku daje lepsze efekty niż samo pasywne wkuwanie słówek.

profile-pic
Krzysiek S. Język: Chiński

Widzę, jak często potrafię myśleć po angielsku i łatwo formułować zdania

Twoja technika jest genialna nadal jadę z koksem i wychodzi 23 nowe słówka na dzień w Anki. Widzę po sobie jak często potrafię myśleć po angielsku i łatwo formułować zdania. Udało mi się nawet przejść pierwszy etap rekrutacji po angielsku. Stosuję też Twoje porady z bloga angielskiego i polskiego :)

profile-pic
Robert G. Język: Angielski

Pierwszy miesiąc i pierwszy tysiąc słów wyuczony!

Ukończyłem już Vocabulary Lab i efekty są rewelacyjne. Pierwszy miesiąc i pierwszy tysiąc słów wyuczony!

profile-pic
Arek K. Język: Angielski

W 10 miesięcy A2/B1 z języka niemieckiego bez żadnych korepetycji

Przez przypadek (a może zrządzeniem losu :) trafiłem na stronę universeofmemory.pl i od razu wiedziałem, że to coś dla mnie. Profesjonalne podejście Bartka do wszelkich treści zawartych na stronie (opieranie się zawsze na badaniach naukowych) przekonały mnie, że muszę spróbować z Vocabulary Labs.

Kurs VL był i jest (bo cały czas do niego zaglądam przypominając sobie treści w nim zawarte) bardzo pomocny i niezwykle inspirujący do nauki własnej języka. Dzięki temu kursowi udało mi się w przeciągu 10 miesięcy osiągnąć poziom A2/B1 z języka niemieckiego. Wynik nie jest może jakoś mocno imponujący, ale co dla mnie najważniejsze zacząłem rozmawiać po niemiecku i to jest bardzo motywujące do dalszej nauki.

Kurs przede wszystkim pozwala na rozwinięcie technik samodzielnej nauki dowolnego języka bez pomocy kogokolwiek (nie korzystałem z pomocy żadnego korepetytora czy native speakera). Nie znaczy to, że nie trzeba włożyć własnej pracy, aby osiągnąć wymarzone wyniki (w tej kwestii cudów nie ma). Co bardzo istotne Bartek służy pomocą na każdym etapie przyswajania sobie treści z kursu, odpowiadając na wszystkie pytania w ekspresowym czasie. Niezwykle pomocne są też materiały dodatkowe zawarte w kursie: ściągawka gramatyczna oraz listy słówek, które można pobrać i wgrać do ANKI (program do optymalizacji powtórek). Kurs uczy jak podejść do nauki słówek i gramatyki aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie. Sam Bartek stał się dla mnie inspiracją i guru w sprawach dotyczących nauki języków ale i samego uczenia się.

profile-pic
Krzysztof Jabłoński Język: Angielski, Niemiecki

Twoje metody nauczania postawiły moje poglądy do góry nogami!

Kurs jest bardzo kompleksowy. Porusza wszystkie aspekty nauki języków oraz naszej wrodzonej kreatywności. Moim największym zaskoczeniem było dbałość o każdego kursanta. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby ktokolwiek odpisywał na komentarz po paru minutach nawet późnym wieczorem. Panie Bartoszu musi Pan naprawdę kochać swoja prace.

Musze się przyznać ze swoim życiu nabyłem mnóstwo książek, kursów jak się uczyć które zalegają na

pólkach i zarastają kurzem obiecując sobie ze pewnego dnia je przerobie.

Jednocześnie doświadczając stanu otępienia i stagnacji jak to określasz w swoim kursie paraliż

decyzyjny, a jeśli coś robiłem to wszystkiego po trochu (łapiąc wszystkie sroki za ogon).

Szukałem świętego Grala nauki. Z twoim kursem Bartoszu było inaczej od samego początku mi się spodobał. Wiedza w kursie jest jak najbardziej praktyczna gotowa do zastosowania w życiu codziennym (zero magicznego pierdu pierdu z którego nie idzie nic zrozumieć)

W Internecie ktoś wspominał na temat programu Anki ale były to bardzo połowicze informacje na temat jego prawdziwych możliwości jakie zostały ukazane w kursie. Możliwości tego programu są naprawdę przepotężne nie dziwie się jesteś jego zagorzałym zwolennikiem. Od strony nauczania zaskoczyło mnie jak odradzasz czytanie na początku nauki, co zostało całkowicie uzasadnione w kolejnych modułach.

Jeśli chodzi o śmieszna anegdotę to nie zapomnę jak zona która musi uczyć się angielskiego przyszła

do mnie i powiedziała mi ze zacznie czytać książki żeby poprawić jej angielski ( ona jest na poziomie

A0- A1) a jej powiedziałem ze to nie jest dobry pomysł z jej niemal zerowym słownictwem i

gramatyka ( rozumienie kontekstowe minimum B1) , dodatkowo powiedziałem jej ze jest taki pan

co nazywa cię Bartosz Czekała i właśnie przerabiam jego kurs i tam dokładnie opisuje dlaczego

powinna się wstrzymać z czytaniem chyba ze bardzo chce.

Przełomowy moment w mojej nauce nastąpił o 5.16 rano jak jechałem do pracy. Kilka dni wcześniej

pracowałem ostro z programem Anki i próbowałem zapamiętać pewne niemieckie wyrażenia

miałem wrażenie ze chyba złe używam tego programu albo jestem po prostu głupi bo nie jestem w

stanie zapamiętać pewnych informacji, mimo iż zrobiłem wszystko jak powinienem aż 10 dni później

pojawiły się w mojej głowie jak dzwon były takie klarowne i potrafiłem je powiedzieć z pełną czystością, zrozumiałem ze nie dałem wcześniej szanse utworzyć nowej ścieżki neuronowej, a to wymaga czasu. Od tego czasu cierpliwie pracuje z Anki z uśmiechem na twarzy

Twoje metody nauczania postawiły moje poglądy do góry nogami. Mając do czynienia z nauka języków przez kilka lat miałem swoje przekonania i sposoby, które jak się okazało były mało wydajne (nie wspominając, o których ludziach opisujesz w dziale ,,Case study ,,) Na swojej autorskiej stronie internetowej Może pewnego dnia też mi się uda dokonać takiego wyczynu he he Nigdy już nie wrócę do moich przestarzałych wręcz archaicznych metod.

Jestem bardzo zadowolony z tego kursu i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu, kto traktuje naukę poważnie, a nie oszukuje siebie ze cos robi (wyniki mówią same za siebie) Tzn. np. nauka angielskiego 12 lat i bycie na poziomie podstawowym (znam takich)

profile-pic
Krzysztof Ł. Język: Angielski, Niemiecki

Copyright , The Universe Of Memory