Jezyki Obce
TEKSTOWY

The Language Bubble - Jak otoczyć się językiem obcym i w pełni zautomatyzować jego naukę

4 Modules 25 Lekcje None

Opis kursu

Czy wspominałem już, że uwielbiam ANKI, a jest to (prawie) jedyna rzecz, jakiej potrzebujesz, by nauczyć się praktycznie wszystkiego?

Kolejną świetną funkcją ANKI jest możliwość przekształcenia Twoich ulubionych filmów, seriali, filmików na YouTube i więcej w fiszki językowe. To leniwa metoda, dzięki której jesteś w stanie chłonąć naukę swojego docelowego języka w przyjemnej, przystępnej formie.

Istnieją dwa programy, które polecałbym szczególnie do tego celu. Nie chce być zbyteczny, dlatego dostarczam Wam tylko linki i krótkie opisy poszczególnych stron , o których możecie przeczytać więcej klikając w poniższe linki.

Sub2srs :

Sub2srs pozwala Ci na  tworzenie importowanych plików dla  fiszek , lub innych systemów powtórkowych, bazujących na Twoich ulubionych zagranicznych filmach i serialach , by wspomóc tym samym Twój proces nauki języka.

Będzie to przydatne przy przeprowadzaniu analizy składniowej języka. Program przeanalizuje pliki z napisami, wyciągnie dialogi, oraz informacje o czasie, po czym wykorzysta powyższe informacje do wygenerowania plików audio, wycinków i wideo klipów dla każdej linii dialogu.

Poniżej przedstawię najbardziej popularne formaty napisów wspierane przez stronę:

  • Subrip (.srt)
  • Advanced Substation Alpha (.ass, ssa)
  • VOBSUB (.idx/sub)
  • Lyric (.Lrc)
  • Transcriber (.trs)

Oprogramowanie to jest szczególnie przydatne do tworzenia relatywnie krótkich fiszek , które pomogą Ci przy nauce słownictwa.

Movies2Anki:

  • Konwertuj filmy z napisami, by obejrzeć je wraz z fiszkami. Dany film zostanie podzielony na osobne sceny/wyrażenia.

Strona ta tworzy dłuższe fiszki językowe, które świetnie nadają się do ulepszenia Twoich umiejętności nauki ze słuchu

Czy możecie polecić inne tego typu programy? Dajcie mi znać w komentarzach.

Twój Plan Nauki

Pen